Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

14.08.2017

Урочисті богослужіння початку Успенського посту очолив митрополит Павел

https://youtu.be/cvDBJu5FSY4

004У свято Знесення Древ Чесного і Животворящого Хреста Господнього та в день пам’яті святих мучеників Маккавеїв Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона, а також братії Лаври в священному сані очолив Божественну Літургію в Успенському соборі обителі.

Напередодні ввечері владика Намісник очолив вечірнє богослужіння з виносом Чесного Хреста Господнього в Хрестовоздвиженському храмі монастиря.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих із проповіддю. Владика нагадав історію встановлення свята Знесення Древ Чесного і Животворящого Хреста Господнього та вказав на необхідність постійної молитви про свою земну Вітчизну. «Тільки сила Хреста зміцнює нас, — продовжив митрополит Павел, — тільки сила Хреста Господнього дарує нам сили йти по шляху спасіння, і тільки вона очищає всяку недугу. І до сьогоднішнього дня ми утверджуємося благодаттю Христовою через Хрест Христовий, на якому відбулося Розп’яття і спасіння роду людського!»

Не залишив без уваги владика Павел і історію святих мучеників Маккавеїв, які жили ще до Різдва Христового. Вони настільки вірили в Єдиного Бога, що не могли порушити Його святих Заповідей, і за цю свою стійкість у вірі і за вірність Богові вони зазнали мученицьку кончину. «З войовничої старозавітної Церкви, — сказав владика, — вони переселилися в Церкву Блаженства. Мученики Маккавеї показують і нам приклад істинної віри. Вони бажали бачити і чути, як і всі старозавітні праведники, Христа Спасителя, а ми маємо можливість бути частиною Його Святої Церкви, читати Його Святе Євангеліє, брати участь в Таїнствах, причащатися Святого Тіла і Крові Господніх. І таку нагороду ми маємо не за наші заслуги, але з милосердя Божого. Мученики Маккавеї бажали це мати, а ми вже маємо.

Життя святих мучеників нагадує нам і про останні часи, коли прийде антихрист, буде зваблювати і спокушати людей всілякими способами, бажаючи погубити душу людську. Приклад учителя Єлеазара і матері Соломонії з її дітьми — це приклад того, як ми повинні зберігати святість, щоб ніхто не зміг нас спокусити. Мати бачить, як мучать її дітей, але в той момент вона думає про найголовніше — про те, щоб всі вони стали спадкоємцями Царства Небесного. Справжня любов полягає не тільки в бажанні земних благ, але і в піклуванні про вічне життя. І сила животворящого Хреста нехай сяє нам на нашому життєвому шляху, зміцнює нас і допоможе досягти тієї великої радості, якою радіють всі святі, що безперестанно моляться за нас у Престолу Господнього!»

На завершення богослужіння митрополитом Павлом була прочитана молитва на освячення меду нового збору, а всі приношення були окроплені святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відео братське богослужіння освячення

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: