Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

13.03.2020

«Християнину неможливо не молитися»

004

У п’ятницю ввечері другої седмиці Великого посту під час великого повечір’я у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських була звершена вдруге в цьому році Пасія. Богослужіння очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Під час Пасії у вівтарі молилися: митрополит Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Петропавлівський Андрій.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до парафіян зі словом проповіді, в якому сказав про значення читання Святого Письма для кожної людини, а також про останні дні земного життя Іісуса Христа, після чого продовжив: «Ми з вами, дорогі браття і сестри, повинні бути не тільки слухачами, а й виконавцями проповіді Спасителя світу. Сьогодні Господь пропонує Євангельську історію Своїх страждань для нашого з вами напоумлення, щоб ми згадали про свою душу, щоб ми приготувалися до вічного життя.

Христос закликає нас читати і вивчати Священне Писання, щоб не бути співучасниками тим лукавим і злим недобрим людям, які себе гублять і інших ведуть на муки, страждання і вічну погибель. Ми живемо в дуже важкий час, багато заблукалих людей, які не знають, до кого примкнути, забуваючи про Христа і про Його Священне Писання. Ми ж, браття і сестри, молимося за свою владу, ми молимося за свою країну, ми молимося за свій народ. Ми молимося за всіх і за вся, бо християнину неможливо не молитися. Якщо християнин не молиться, якщо він не читає Священне Писання, то він не може називатися християнином.

У нас, можливо, немає якихось коштовностей, але у нас є сльози, якими ми можемо умити ноги Христу. Своїми молитвами, своїми словами, які виходять з глибини нашої душі, своїм доброчесним життям ми можемо полегшити Його страждання і муки! Не будемо ж кричати з натовпом божевільних людей: Розіпни, розіпни Його!”, Але разом з митарем, разом з розсудливим розбійником скажімо: “Пом’яни нас, Господи, коли прийдеш у Царстві Твоїм”. Амінь!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: