Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

17.03.2018

«Нам потрібно відкрити своє серце Богу…» (+відео)

000У п’ятницю четвертої седмиці Великого посту за вечірнім богослужінням Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Пасію. У вівтарі також молилися архієпископ Бучанський Пантелеімон і братія монастиря.

Після читання Пасії митрополит Павел звернувся до парафіян і численних паломників з проповіддю: «Сьогодні ми з вами, дорогі брати і сестри, стаємо свідками того, на що здатна людина, яка не замислюється над сенсом свого життя і над своїм призначенням. Як за часів євангельських подій, так і зараз більшість людей, незважаючи на Хрест Господній, читають напис грецькою, латинською і єврейською мовами, кивають головами, проходять мимо. Дві тисячі років ті, що проходили мимо, і не здогадувалися про те, що з цієї хвилини настає їх і наше спасіння. Ми викуплені Кров’ю Христа Спасителя і Його жертовною любов’ю до нас. Він переміг ворога людського роду. Господь зробив все це з любові до нас. І нам потрібно відкрити своє серце Богу і зробити так, щоб в ньому було якомога більше місця для Спасителя світу».

Далі владика Намісник нагадав про дні Страсної седмиці, події якої скоро доведеться пережити, і про такі євангельські епізоди: коли Господь вигнав торговців з Єрусалимського храму, про безплідну смоківницю, про раду беззаконників і зраду Іуди, про Таємну Вечерю і Гефсиманське моління Спасителя, про страждання, які закінчилися Хресною смертю і погребінням Іісуса Христа.

https://youtu.be/64iF32dHL-I

«Ми сьогодні також дивимося на Розп’ятого Христа, — продовжив митрополит Павел, — але ми дивимося на Нього як на нашого Спасителя і Путівника в цьому земному житті і в житті майбутнього віку. І сьогодні, в цей день і в цю хвилину, розмірковуючи над прочитаним Євангелієм, ми повинні задуматися про своє життя. Воно короткочасне і швидкоплинне, воно сповнене гіркоти і страждань, але ми ніколи не повинні забувати Творця Всесвіту, нашого Благодійника і Спасителя. Зло, здавалося б, перемогло, але тільки на час. Господу потрібно було зійти в пекло землі, де Він знаходить Адама і Єву, всіх вірних синів, пророків і робить їх спадкоємцями Царства Небесного. Ми ніколи не повинні Його забувати, але прославляти Його милосердя, підносячи хвалу в Тройці прославленого Бога, Якому слава на віки вічні!»

Також в цей же вечір митрополит Павел очолив парастас, на якому були піднесені сугубі молитви за новопреставленого архієпископа Іларія і за всіх від віку спочилих православних християн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відео

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: