Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

12.04.2019

«Радуйся, приємне молитви кадило…»

003Згідно з богослужбовим Уставом Православної Церкви п’ята субота Великого посту називається Суботою Акафісту, так як напередодні ввечері за богослужінням звершується читання Акафісту Пресвятій Богородиці «Непереможній Воєводі». Акафіст розділяється на чотири частини, і кожна з них прочитується в різні моменти служби. Починається і закінчується спів акафісту кондаком «Непереможній Воєводі переможнії ми».

Богослужіння в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Луганський і Алчевський Митрофан,   керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Дубенський Пимен, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, викладачі КДАіС, братія і гості монастиря в священному сані.

Братське вечірнє богослужіння з читанням Акафісту Пресвятій Богородиці у Великій церкві очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Кожну з чотирьох частин акафісту владика Павел у співслужінні братії монастиря прочитав у ікон Божої Матері, які знаходяться в Успенському соборі: «Скоропослушниця», Успіння Пресвятої Богородиці, «Одигітрія», «Державна».

Також владика Намісник після кожної частини Великого Акафісту прочитав молитви, які підносяться у цих святих образів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель відео братське богослужіння акафіст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: