Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

20.03.2023

Владика Павел очолив читання Акафіста Страстям Христовим

001

Увечері у Неділю Хрестопоклонну митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив чинопослідування Страстям Христовим у храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського. За богослужінням Наміснику Києво-Печерської Лаври співслужили єпископ Вишневський Спиридон та братія монастиря у священному сані.

Особливістю звершення цього богослужіння у недільні дні Великого посту є спів Акафіста Страстям Христовим, складений святителем Інокентієм, архієпископом Херсонським і Таврійським у першій половині ХIХ століття.

Після читання акафіста владика Павел звернувся до всіх віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про те, який подвиг звершив Господь за кожного з нас під час Свого земного життя.

«В цей святий вечір, дорогі брати і сестри, нас привернув своєю любов’ю Святий Животворящий Хрест Христовий, — продовжив владика Намісник. — Господь завжди йде до нас назустріч, тому що Він пролив за нас Свою Кров. Сьогодні ми знову і знову припадаємо до стоп Спасителя, до Його Чесного Хреста, ми просимо і молимо Його про прощення наших гріхів. Стоячи перед Хрестом, ми повинні усвідомлювати свою негідність, ми повинні зрозуміти, що євангельській істині суперечать наша гордість, наша високорозумність, тому що можна мудрувати лукаво, і це плоду не принесе ніякого. Тільки на лагідну і смиренну людину сходить благодать Божа. І якщо людина визнає свою негідність перед Богом, вона восходить від сили в силу. Нехай же животворяща сила Хреста Господнього зміцнить нас на життєвому шляху, а благодать, мир і Дух Святий будуть завжди у наших серцях!»

На завершення митрополит Павел прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник акафіст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: