Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

07.12.2019

У день пам’яті св. Катерини владика Павел звершив Літургію

001В день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується пам’ять однієї з найбільш шанованих святих – великомучениці Катерини, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Владиці Намісникові співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про життя і мученицький подвиг святої великомучениці Катерини, після чого продовжив: «Незважаючи на всі муки, незважаючи на біди, незважаючи на те, що їй довелося пережити, свята великомучениця Катерина все одно залишилася вірною Господу. Вона не відреклася від Істинного Бога і зараз перебуває в оселях Отця Небесного, молячись про кожного з нас у Престолу Божого. Її подвиг неоціненний, адже своїм життям вона показує і нам приклад того, як людина повинна бути вірною Богу. Нехай же молитвами святої великомучениці Катерини, яка є вселенською святою, Господь почує всі наші молитви, дарує нам мир душевний, здоров’я тілесне і все те, що необхідно нам для нашого спасіння, щоб усі ми змогли досягти вічного спасіння і стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, що співслужили, і всім, хто зібрався в цей день в храмі, за молитви, привітав іменинниць з днем ангела, причасників – з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого призвав на паству Боже благословення.

Божественну Літургію в храмі ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» очолив архімандрит Никифор. На запричасному вірші до всіх, хто молився за богослужінням, звернувся ієродиякон Никодим. Він, розповівши про житіє святої великомучениці, зазначив: «В святій мучениці ми бачимо ідеальний образ чернецтва, якого як суспільного інституту за часів її подвигу ще не було. Тому невипадково досі видно її чудесне заступництво над древнім діючим православним монастирем на Синаї і його святинями. Кілька з тих небагатьох збережених ікон доіконоборчого періоду разом з древніми рукописами зберігаються в музеях монастиря. Деяку частину з цієї дорогоцінної спадщини сподобився отримати і Київ.

Вони зберігалися в церковно-археологічному музеї старих Київських духовних шкіл, зараз це один з державних музеїв, і тут до теперішнього часу перебувають ці чудесні стародавні ікони, перед якими може помолитися будь-який бажаючий. Ми бачимо і в нашій святій Лаврі особливе піклування її святих засновників, що говорить про їх велике дерзновіння перед Господом. Тому попросимо з вірою у святої великомучениці Катерини, преподобних Антонія і Феодосія Печерських не залишити нас в наших немочах і гріхах, але зберегти нас в православній вірі до кінця віку!»

Під час богослужінь були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: