Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

08.10.2021

Намісник Лаври вшанував пам’ять преподобних Сергія Радонезького і Досифєї Київської

001

В день преставлення преподобного Сергія Радонезького, якого вшановує вся Православна Церква, а також преподобної матері Досифєї Китаєвської, яка подвизалася в місті Києві, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив богослужіння в Києво-Печерській Лаврі.

Напередодні ввечері Намісник очолив всенічне бдіння у Трапезному храмі обителі. Його Високопреосвященству співслужили митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, єпископ Вишневський Спиридон і духовенство монастиря.

В сам день свята владика Павел після уставного братського богослужіння звершив у співслужінні братії Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі.

Після читання Євангелія Намісник Лаври звернувся до пастви з архіпастирським словом, розповівши про житіє преподобних і про ті чудеса, які відбуваються за їхніми молитвам і до цього дня: «І зараз ми з вами бачимо, дорогі браття і сестри, наскільки велика молитва праведників. Вона нам дає утвердження і підкріплює на життєвому шляху.

Вони наші безмовні вчителя і наставники, до яких ми приходимо і просимо про те, що нам необхідно. Їх любов, лагідність і смиренність звели їх до Неба, і вони сподобилися побачити Бога і славити Його пресвяте ім’я, тому ми покликані наслідувати їх і пам’ятати їх подвиг. Вони стали путівними зірками в темряві нашого життя і направляють нас до Христа, Котрому і від нас грішних хай буде подяка за ці великі світила, щоб і нам не загубитися в цьому житті, але сподобитися вічності з усіма святими!»

Після закінчення богослужіння були проспівані тропар, кондак та величання, а також прочитана молитва перед іконою цих святих, після чого владика Павел подякував священнослужителям, що співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Святих Христових Таїн і прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: