Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

11.03.2018

Богослужіння в Неділю Хрестопоклонну

00-1У Неділю Хрестопоклонну Великого посту Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого у Великій церкві обителі співслужінні архієпископа Діонісія і братії монастиря в священному сані. Напередодні ввечері владика Намісник очолив недільне всенічне бдіння в Хрестовоздвиженському храмі. Після співу великого славослів’я митрополит Павел виніс з вівтаря для поклоніння віруючих Чесний Хрест Господній.

Вечірнє богослужіння і Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили: керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр, а також братія і гості Києво-Печерської Лаври у священному сані. Перед початком Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив постриг у читці вихованців 4 класу Київської духовної семінарії.

Після читання Євангелія на Літургії в Успенському соборі Намісник обителі митрополит Павел звернувся до прихожан і паломників Лаври з проповіддю.

«Радість у Христі є істинна радість, — сказав владика Павел, — і тільки істинний послідовник Христа здатний відчути цю радість. Сьогодні ми особливо шануємо Хрест Господній як зброю нашого спасіння. На Хресті Господь переміг всі наші гріхи, як сповіщає нам Свята Православна Церква в своєму богослужінні. Хрест — це краса Всесвіту і ангелів слава, саме на ньому Господь звершив те, про що передвіщали старозавітні пророки і чого вони так чекали.

І зараз, дивлячись на Хрест Господній, ми сподобляємося тієї благодаті, яка допомагає нам в боротьбі з нашими пристрастями, пороками, гріхами і з духами злоби піднебесної. Немає такої зброї проти демона, як Хрест Христовий, адже на Хресті було розірване рукописання гріха, до якого так схиляє нас лукавий.

Давайте ж, дорогі брати і сестри, вклонимося сьогодні Святому і Животворящому Хресту, попросимо у Господа сил для того, щоб провести залишок Святої Чотиридесятниці в мирі і чистоті. Помолимося, щоб силою Хреста розійшлися всі навіти лукавого, які він будує для нас, а ми з Божою поміччю пройшли цей Великий піст і за підтримки сили Хреста Господнього досягли тихої пристані Царства Небесного!»

Після закінчення богослужіння було звершено поклоніння Хресту Господньому, після чого владика Павел подякував архієпископу Діонісію і братії, що співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Святих Христових Таїн, привітав всіх, хто молився, з тим, що з Божою милістю «…всі ми пройшли половину Святої Чотиридесятниці», і призвав на паству Боже благословення.

Під час богослужіння митрополит Павел звершив іночеський постриг насельників монастиря з нареченням імен на честь мучеників Христофора і Хрисанфа.

Фото Андрея Евенчука

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння постриг

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: