Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.03.2019

Намісник Лаври очолив богослужіння в день пам’яті 40 мчч. Севастійських

010
В день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується спомин мученицького подвигу святих сорока мучеників Севастійських, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Літургію Передосвячених Дарів у Хрестовоздвиженському храмі обителі. Владиці Намісникові співслужили братія монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері митрополит Павел очолив вечірнє полієлейне богослужіння в тому ж храмі. Після закінчення служби владика Намісник в Ближніх печерах Святої Печерської обителі звершив постриг в мантію насельників монастиря ієродияконів Іринея, Інокентія і Германа з нареченням їм імен Ісая, Никодим і Руф в честь преподобних отців наших Печерських Ісаї чудотворця, Никодима просфорника і Руфа затворника.

Після постригу владика Павел закликав новопострижених монахів «завжди і у всьому наслідувати подвиг отців наших Києво-Печерських, з усією своєю самовідданістю служити Господу, завжди пам’ятати монашеські обіти і зробити все, щоб у своєму житті ніколи їх не порушувати, намагатися якомога частіше очищати свою совість перед духівником, завжди залишатися вірними чадами Святої, Соборної і Апостольської Церкви, щоб у встановлений час всім нам досягти тихої пристані Царства Небесного!»

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до всіх, хто молився, зі словом проповіді, в якому розповів про подвиг святих сорока мучеників, які постраждали в Севастійському озері: «У всі часи були люди, які мали в собі духа лагідності і смиренності, цнотливості і послуху, любові і терпіння. Для нас же, браття і сестри, дуже важливо зараз утриматись від роду лукавого і неправдивого, від таких, які постійно чимось незадоволені, шукають свою правду, нав’язують свою хибну думку. Головне, щоб наша воля співпадала з волею Божою, яка завжди є спасительна. І цілком і повністю своє життя волі Божій предали святі мученики. Севастійські, пам’ять яких ми сьогодні звершуємо.

Ми з вами не знаємо, скільки Господь кожному з нас відміряв прожити на цій землі, тому нам потрібно завжди зберігати себе в трезвінні розуму, в вірі, в Святій, Соборній Церкві, щоб у певний час постати перед Богом і отримати те, що Він приготував тим, хто любить Його. У Церкви є все необхідне для нашого спасіння, і тільки безумна людина шукає якихось легких шляхів, які на її думку можуть привести її до Царства Небесного. Щоб зрозуміти хибність цього шляху, потрібно завжди мати перед собою образ Христа Спасителя, Який страждав і воскрес. Він — Бог і Людина, Він все нам преподав, Він все нам сказав і передбачив, і все це написано на сторінках Святого Письма, і не треба тікати, не потрібно ховатися і кидати той хрест, який Господь вручив кожному з нас по нашим силам.

Господь нікого не змушує робити ті чи інші речі, як Він не змусив вас сьогодні прийти в цей святий храм. Тільки за власним бажанням людина може зустрітися з Богом, зустрітися з мучениками, які постраждали багато століть назад, але сьогодні перебувають разом з нами. Вони просять і благають Бога за кожного з нас. І, прославляючи святих угодників Божих, ми з вами, дорогі брати і сестри, прославляємо прекрасне ім’я Господнє, Який дає нам світлий розум, відкриває для нас всю сутність буття, зміцнює нас в житті цього віку і дає сили пройти його достойно, щоб досягти тихої пристані Царства Небесного!»

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Під час Літургії вперше в монашеському чині причастилися Тіла і Крові Христових монахи Ісая, Никодим і Руф.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел подякував священикам, які співслужили, і всім, хто зібрався сьогодні в храмі, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння постриг

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: