Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.01.2020

У перший день передсвята Різдва Христового владика Павел звершив богослужіння

003В день пам’яті святого священномученика Ігнатія Богоносця і одного з найбільш шанованих Божих угодників нашої Церкви святого праведного Іоанна Кронштадтського Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Високопреосвященству співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Напередодні ввечері владика Намісник прочитав Різдвяний трипіснець на малому повечір’ї. Цей трипіснець є особливим літургійним текстом, в якому розповідається про Різдво Христове і про його значення в справі нашого спасіння. Звершується його читання на малому повечір’ї в період передсвята Різдва Христового.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про життя, праці і подвиг святого священномученика Ігнатія Богоносця, після чого продовжив: «Він жив в першому столітті після Різдва Христового. Його життя проходило в нелегкий час, коли слово Боже тільки почалося поширюватися, а на Церкву були розпочаті гоніння. Святий Ігнатій зазнав мученицького життя і тим самим засвідчив істину. Але під час свого земного життя ніколи не залишав своїх праць, він невпинно проповідував слово Боже, він постійно являв приклад того, яким повинен бути християнин. Людина може говорити що завгодно, але якщо її життя не збігається з тим, що вона говорить, то життя такої людини як дзвін, що дзенькає. Святий священномученик Ігнатій не заглушав свою совість і всіх своїх духовних чад закликав до істини і правди.

Також в цей день ми вшановуємо пам’ять святого праведного Іоанна Кронштадтського, який показує нам, як ми повинні стояти в вірі. Святий ніколи не йшов на компроміси і завжди залишався вірним Святій Православній Церкві. Все його життя вчить нас, як і нам потрібно жити. Він є прикладом стриманості, лагідності, прикладом справжнього молитовника і подвижника благочестя. Ми звертаємося до цього великого святого, щоб за його молитвами Господь поклав край тим беззаконним подіям, які сьогодні відбуваються у відношенні законної і канонічної Церкви і щоб Господь повернув усіх заблуканих до істинної віри.

Сьогодні ми просимо, щоб Господь за молитвами священномученика Ігнатія і святого праведного Іоанна Кронштадтського допоміг зберегти все те, що дала нам Церква, щоб ми ніколи не відступали від істини, щоб усім нам бути вірними чадами і спадкоємцями Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, що співслужили, парафіянам і прочанам за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників з днем небесного покровителя і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: