Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

04.04.2022

Намісник Лаври очолив утреню Маріїного стояння

001

Цього року у зв’язку зі святкуванням великого двонадесятого свята Благовіщення Пресвятої Богородиці у четвер п’ятої седмиці Великого посту Канон преподобного Андрія Критського був прочитаний у понеділок.

Під час особливого богослужіння, яке називається Маріїне стояння, прочитується весь Великий покаяний канон з читанням житія преподобної Марії Єгипетської.

Якщо в перші дні Великого посту читання цього канону поділялося на чотири частини, то зараз всі вони об’єднуються і складають єдиний покаяний плач, в якому зібрана вся історія гріхопадіння та покаяння людства від створення світу.

Читання Великого канону у храмі прп. Агапіта Печерського очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії та гостей монастиря у священному сані.

Під час богослужіння митрополит Павел прочитав житіє преподобної Марії Єгипетської, яка багато часу провела в пустелі, досягнувши своїми покаянними працями та подвигами вічного спасіння.

Майбутня подвижниця жила на рубежі V — VI століть, понад 17 років була блудницею. Якось вона прибула до Єрусалиму на свято Хрестовоздвиження і не змогла увійти до храму, після чого палко молилася Пресвятій Богородиці і потім змогла вклонитися великій християнській святині — Животворящому Древу Господньому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: