Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

11.09.2021

Владика Павел вшанував пам’ять св. Іоанна Предтечі

002День пам’яті Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна є великим недвунадесятим святом. Для того, щоб підкреслити скорботний характер трагічної події мученицької кончини святого, в цей день Православна Церква встановила строгий піст.

Напередодні ввечері в Києво-Печерській Лаврі було звершено соборне всенічне бдіння в Великій церкві.

У сам день свята Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських зробив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Коктебельский Агафон, братія і гості монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом, нагадавши житіє і подвиг страждань за правду святого Іоанна Предтечі, продовживши: «Незважаючи на те, що пройшло дві тисячі років, призов проповідника покаяння звучить і понині. Предтеча викривав не людину, а її гріх. І своїм призовом він кожному з нас вказує на той шлях, яким треба йти. Це – шлях покаяння.

Предтечі усікли голову, але прийшла відплата за це діяння для всіх, хто брав в ній участь. І якщо з нами поводяться несправедливо, що ми можемо зробити? Якщо нас образили, як нам чинити? Потрібно лишити все на волю Божу. І Господь Сам віддасть кожному за його діяння. І тільки очистивши своє серце, можна побачити ці Божі діяння і Самого Господа і сподобитися вічних благ з усіма святими».

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання святому Предтечі Іоанну, після чого митрополит Павел подякував архієреям і братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників – з днем тезоіменітсва, всіх, хто молився за богослужінням, – з престольним святом, а на завершення прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: