Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

25.01.2023

Владика Павел вшанував пам’ять св. мц. Татіани

001

У день пам’яті святої мучениці Татіани Римської, а також святителя Сави I, архієпископа Сербського Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому розповів про життя святої мучениці Татіани.

«Свята народилася ІІІ столітті в знатній сім’ї таємних християн, дала обітницю безшлюбності і зазнала мученицької кончини за Христа, відмовившись вклонитися язичницьким богам і принести їм жертву, — сказав митрополит Павел. — Як ми бачимо з житія святої мучениці Татіани, вона все своє життя присвятила Христу, не злякалася ні на мить перед стражданнями і смертю. А ті чудеса, які відбувалися за її молитвами і які відбуваються й донині, є свідченням того, що вона дійсно угодила Богу і є нашою заступницею і молитовницею у Престолу Творця.

Пройшло багато століть, але люди звертаються до святої Татіани в молитвах, щоб Господь за її заступництвом зміцнив нашу віру, дарував чистоту думок і життя, вселив мир у наших серцях, щоб не убоятися майбутніх подій. Прощатимемо ближнім їхні гріхи проти нас, щоб і нас Господь помилував і сподобив стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак і величання святій мучениці Татіані, а також прочитана молитва перед іконою святої угодниці Божої, після чого владика Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав із днем ангела іменинниць, яким перед цим було проспівано многоліття, причасників — з прийняттям Животворящих Таїн Христових і прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: