Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

05.08.2018

Неділя 10-та після П’ятидесятниці, святкування Почаївської ікони Пресвятої Богородиці

001У день особливого вшанування ікони Пресвятої Богородиці, іменованої «Почаївською», Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел співслужив митрополиту Кишинівському і всієї Молдови Володимиру в головному храмі монастиря на честь великомученика Димитрія Солунського міста Чадир-Лунга автономного територіального утворення Гагаузія (Молдова).

Також Предстоятелю Православної Церкви Молдови співслужили єпископ Кагульский і Комратський Анатолій, єпископ Діонісій (Константинов), духовенство Кагульскої єпархії і Києво-Печерської обителі на чолі з благочинним архімандритом Антонієм.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував митрополитові Володимиру за можливість співслужити йому в цьому святому місці, настоятельку монастиря ігуменю Єлизавету (Попову) за молитви і праці у відновленні обителі, а також привітав усіх зі святом Почаївською ікони Пресвятої Богородиці, побажавши, щоб «Цариця Небесна захистила кожну людину, сім’ю, місто від ворогів видимих і невидимих. Ми повинні безперестанно просити і благати Її про допомогу, дякувати Їй за молитви, які Вона невпинно підносить за нас перед Своїм Сином, щоб усім нам стати спадкоємцями вічних благ у Царстві Небесному!»

Митрополит Кишинівський і всієї Молдови Володимир подякував архієреям і духовенству, які співслужили, за молитви, ще раз привітав усіх зі святом Почаївської ікони Пресвятої Богородиці, причасників — з прийняттям Животворящих Тіла і Крові Христових і призвав на всіх Боже благословення.

У Києво-Печерській Лаврі напередодні недільного дня Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у співслужінні ректора КДАіС єпископа Сильвестра, братії та гостей обителі в священному сані.

Історія Почаївської ікони пов’язана з іменем поміщиці Ганни Гойської. Вона отримала цю ікону в дар від грецького митрополита Неофіта в 1559 році. Згодом владика став Патріархом Константинопольським. Від ікони сталося чудо — перед нею від сліпоти зцілився брат Анни Гойської, після чого Анна передала цю ікону в дар братії Почаївського монастиря, а також деякі земельні угіддя. І до цього дня ця чудотворна ікона Пресвятої Богородиці перебуває в Свято-Успенській Почаївській Лаврі в головному соборі над царськими вратами.

Багато чудес звершувалися. і звершуються від цього образу Божої Матері. Будемо пам’ятати, що Пресвята Богородиця була, є і буде нашою головною Заступницею перед Богом. Вона завжди з нами, і підтвердження тому — величезна кількість чудотворних ікон, в яких вона нам себе являє.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель Молдова

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: