Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.12.2018

У Лаврі відзначили престольне свято Зачаття св. Анною Богородиці

FD8A5441У свято Зачаття святою праведною Анною Пресвятої Богородиці, який є престольним Печерської обителі, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Аннозачатіївському храмі монастиря, що на Дальніх печерах. Владиці Намісникові співслужили архієпископи Бучанський Пантелеімон, Городницький Олександр, Ніжинський і Прилуцький Климент, а також братія Лаври у священному сані.

Напередодні ввечері митрополит Павел звершив всенічне бдіння з літією в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських у співслужінні архієпископа Пантелеімона і братії Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія на Літургії архієпископ Климент звернувся до пастви зі словом проповіді, розповівши про ті пророцтва Старого Завіту, які оповідають нам про пришестя у світ Христа Спасителя і Його Народження від Діви, після чого повідав про святу праведну сім’ю богоотців Іоакима і Анни, які довго не могли мати дітей.

«Праведні Іоаким і Анна намагалися у всьому виконати волю Божу, — продовжив владика, — але не було у них дітей, і люди говорили, що за гріхи їх так карає Господь. Святі богоотці не знали, чому так відбувається, але не сумували і не впадала у відчай, як часто робимо ми. Вони не нарікали на Бога, але в смиренні продовжували молитися і уповали на Його милосердя. І зовсім в похилому віці у них народилася Донька, Яку вони чекали все життя. Але Цей Скарб вони ростили не для себе, а щоб присвятити довгоочікуване Дитя, найдорожче що у них є, — Богу. У цьому проявилася їх надзвичайна любов до Творця».

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії було проспівано славлення свята, після чого митрополит Павел подякував архієреям, братії, які співслужили, за молитви, привітав усіх іменинниць з днем ангела, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн, попросив кожну віруючу людину посилити свої молитви за Українську Православну Церкву, яка «в даний час переживає один з найскладніших періодів своєї історії», і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: