Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

13.10.2020

Намісник Лаври вшанував пам’ять свт. Михаїла Київського

012У день пам’яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Русі Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні духовенства монастиря звершив Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі святої обителі.

Святитель Михаїл прийшов на Київську землю відразу після Хрещення Русі святим рівноапостольним князем Володимиром і продовжив велику справу просвітництва новонаверненого народу. Святий митрополит був строгим, але мудрим і тихим ієрархом. На згадку про заслуги він був названий первоначальником ще в стародавньому синодику Київського Софійського собору.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви про припинення згубної пошесті та дарування Божої допомоги лікарям.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і звернувся до віруючих з архіпастирським словом, розповівши про те, як святитель Михаїл навчив наших предків істинному шляху, що веде в Царство Небесне: «Свята Церква сьогодні величає і ублажає першого Київського святителя за його великі труди і благодіяння. Не шкодуючи своїх сил і здоров’я, святитель Михаїл просвічував слов’янський народ, щодня проповідуючи Євангеліє Христове, звершуючи Таїнства Хрещення і Євхаристії.

І сьогодні він не залишає народ, який колись для водительства йому вручив Господь. Той народ, який перебував у темряві гріха і смерті, але працями і турботами святителя Михаїла був просвічений світлом Христової віри.

З великої любові Господь прислухається до наших з вами молитов, дорогі браття і сестри, посилаючи мир, благоденство і Свою Божественну любов. Будемо молити і просити, щоб Всещедрий і Милостивий Господь просвітив і нас Своїм Божественним вченням, щоб вклав в наші серця братську любов один до одного і всього людства. Бо без цього неможливо нам досягти Царства Небесного».

На завершення владика Намісник преподав усім архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: