Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

19.12.2021

Неділя 26-та після П’ятидесятниці. День Святителя Миколая

001 (2)Цього року пам’ять одного з найшанованіших християнських святих – Святителя і Чудотворця Миколая, архієпископа Мир Лікійських звершувалася 26-ої неділі після великого свята Зішестя Святого Духа на апостолів.

Святкові богослужіння у Києво-Печерській Лаврі очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Напередодні ввечері у храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських із Трапезною палатою було звершено всенічне бдіння. Святкову літію звершив архієпископ Бучанський Пантелеімон. Наступного дня у цьому ж храмі Намісник Києво-Печерської Лаври очолив Божественну Літургію у співслужінні братії та гостей монастиря у священному сані.

003Також у лаврській церкві на честь преподобного Агапіта Печерського було звершено недільне богослужіння – третя Літургія у новоосвяченому храмі. Після запричасного вірша благочинний Лаври архімандрит Іларіон звернувся до парафіян зі словом проповіді, пояснивши важливість вміння бути вдячним. «Ми часто думаємо, що плід нашої молитви – отримати те, про що просимо, – підкреслив батюшка. – Але це не так, адже нас із Богом може поєднати саме вдячність Йому. Тому на всіх наших життєвих шляхах ми маємо бути вдячні Богу за все».

Також отець Іларіон розповів про житіє та чудеса Святителя Миколая, продовживши: «На цьому великому святому являється сяйво Божої краси, і він залишив нам як би свою живу, діючу ікону справжнього християнина та справжньої людини, у серці якої всі наші потреби знаходять відгук».

На завершення слова отець благочинний висловив подяку дитячому лаврському хору на чолі з духівником архімандритом Полікарпом та регентом матушкою Тетяною, подарувавши дітям від імені митрополита Павла солодкі подарунки.

Увечері того ж дня урочистості продовжились у храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість». Для гостей Лаври та своїх батьків діти влаштували святковий концерт.

Після закінчення соборної Літургії у Трапезному храмі Святителю Миколаю було проспівано величання, після чого владика Павел прочитав молитву перед іконою святого, а потім привітав усіх із престольним святом. «За молитвами святих угодників Божих, дорогі браття і сестри, нехай дарує нам Господь добре здоров’я та вічне спасіння», – преподав архіпастирське благословення всім, хто молився за богослужінням, Намісник Лаври.


Відеозапис трансляції святкових богослужінь цього дня з Трапезного храму Лаври доступний на офіційному каналі обителі: всеношна та Літургія.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник свт.Миколай прп.Агапіт дитячий хор

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: