Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.06.2018

Митрополит Павел звершив Літургію в день віддання П’ятидесятниці

У суботній день перед Неділею Всіх святих, коли звершується віддання свята Пресвятої Трійці, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію у Великій церкві. Його Високопреосвященству співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

За богослужінням співав дитячий хор Києво-Печерської Лаври під управлінням матінки Тетяни Войцеховської, який в цей день святкує 10-річчя з моменту свого заснування.

Після закінчення Літургії владика Павел нагадав усім присутнім сьогодні в храмі про те, що зовсім недавно всі ми святкували день П’ятидесятниці, коли з усією повнотою Православної Церкви переживали подію Зішестя на апостолів Святого Духа, потім владика пояснив євангельське читання цього дня: «…Господь просить нас, щоб ми не мали ворогів у своєму житті. В кожній людині ми повинні навчитися бачити свого брата або сестру, адже якщо ми подивимося на історію людства, то зрозуміємо, що всі ми походимо від одних людей — від Адама і Єви, тому ми не повинні носити в своєму серці абсолютно ні найменшої образи ні на кого, але бачити в ближньому творіння Боже, Його образ і подобу. Ми повинні молитися один за одного, навіть якщо нас хтось проклинає, ми повинні просити для тієї людини благословення. Ми є самі для себе ворогами, і ніхто не зробив нам більше зла, ніж те, яке ми самі собі завдаємо: ми не ходимо в храм Божий, не виховуємо в належній любові своїх дітей, не вміємо зберігати традиції своєї держави, не знаємо історії своєї Церкви, не знаємо історію свого народу. І хто ж винен в цьому? Не ближній, але сама людина. Ми вважаємо ворогами всіх, тільки не себе. Але коли прийде час Страшного Суду, то ні сусід, ні брат, ніхто інший не буде відповідальний за нас з вами, нам самим доведеться дати відповідь за всі свої діяння. І для цього потрібно навчитися в кожній людині бачити не ворогів, але друга і брата, і тоді ми побачимо Самого Христа, який заповів нам служити ближньому, любити один одного, щоб стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Також владика нагадав, що сьогодні виповнюється 10 років дитячому хору Києво-Печерської Лаври, і звернувся до регента — матінки Тетяни: «Ви є регентом не просто дитячого хору, але ангельського, який з чистим серцем прославляє Бога. Їх чують у всіх кінцях землі, тому що з Києво-Печерської Лаври розходиться благовістя на весь світ. Матушка Тетяна сьогодні зібрала цих дітей, з ними важко; адже важко зі своїми дітьми, а тим більше з чужими. Діти поспішають на службу, вони проводять співки, розучують пісні й радіють тому, що можуть бути поруч з Богом. Я сердечно вдячний матінці Тетяні за її труди, вдячний викладачам, вдячний духівникові цього прекрасного хору архімандриту Полікарпу. Я бажаю вам, щоб за молитвами Печерських святих Господь направляв ваші стопи тільки до світла, щоб ви не забували Святу Києво-Печерську обитель. Якщо вам буде важко, завжди вдавайтеся в молитвах до отців Печерських, йдіть туди, де починався ваш життєвий шлях! І нехай береже вас Господь!»

Далі владика Павел вручив усім учасникам дитячого хору подячні грамоти, іконки Печерських святих і пам’ятні подарунки, подякував усім присутнім сьогодні в храмі за молитви, причасників привітав з прийняттям Святих Таїн Христових і призвав на паству Боже благословення.

На завершення богослужіння дитячий хор проспівав многоліття, а також було зроблено загальне пам’ятне фото.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник дитячий хор

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: