Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

06.01.2017

У Різдвяний святвечір Намісник Лаври співслужив Предстоятелю УПЦ

 

У переддень Різдва Христового Святою Православною Церквою встановлено Різдвяний святвечір, коли у всіх храмах звершується Божественна Літургія святителя Василія Великого. Також в цей день встановлюється строгий піст.

В Навечір’я Різдва Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні Намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, архієпископів Бучанського Пантелеймона, Макарівського Іларія, Гостомельського Тихона, братії монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері митрополит Павел в тому ж храмі прочитав канон на малому повечір’ї. За богослужінням також молилися архієпископ Пантелеімон та єпископ Климент.

Особливістю цього дня є те, що перед Божественною Літургією звершується читання царських часів, під час яких Євангеліє виноситься в центр храму, звершується кадіння, а під час читання кожного часу читається старозавітна паремія, Апостольське і Євангельське зачала.

Після закінчення Літургії Предстоятель УПЦ подякував архієреям, що співслужили, братії і всім присутнім сьогодні в храмі за молитви, привітав з наступаючим великим святом.

Братське богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив благочинний обителі архімандрит Антоній у співслужінні духовенства монастиря. Після запричасного стиха з проповіддю до віруючих звернувся архімандрит Сильвестр, розповівши про «найбільшу, всерадісну і чудову» подію в історії людства — Різдво Господа Ісуса Христа.

«Господь прийшов у світ, Він змінив світ. І хоча реальність показує, що світ такий же несправедливий, грішний і кровопролитний, яким він був до Христа, але вона, ця реальність, в якій ми живемо, і не зміниться до тих пір, поки людина сама не зміниться і стане чесною перед Богом і собою, справедливою з іншими, і ось тоді вона стане жити під новим небом, — сказав отець Сильвестр. — Людина грішна, гріх супроводжує по життю всіх людей, але й кожній людині Господь відкрив можливість вирватися з цього гріховного кола в життя вічне, і цим Він радикально, докорінно змінив світ. Господь є Бог, а по Своєму людському єству має таку ж природу, як і ми. Він поєднав через Своє втілення людину з Богом, і дав нам можливість в Таїнстві Євхаристії знову і знову примирятися і з’єднуватися з Богом, і цією можливістю нас, очищених від гріха, долучає до Божественного життя. Всякий раз, коли ми отримуємо дар Святого Духа через Святу Божественну Євхаристію, через чисту молитву, ми, відчуваючи захват і радість, можемо серцем своїм відчути цей дотик до Божественного життя, до Божественного світу».

На завершення архімандрит Сильвестр побажав усім: «…зміцнюватися Божественною благодаттю і пам’ятати, що нас ради, а не заради когось, заради нашого спасіння Господь прийшов у світ, і знайти цей шлях до Господа, шлях до спасіння».

Після закінчення богослужінь у центр храму була винесена святкова ікона Різдва Христового і соборно проспівані тропар і кондак великого свята.

Фото Юрія Томанюка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель братське богослужіння Різдво Христово

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: