Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Подія

27.12.2016

У Лаврі відбулося відкриття виставки, присвяченої Святій Горі Афон (відео)

З 27 грудня 2016 року по 20 квітня 2017 року в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі буде проходити науково-просвітницька виставка «Благословення Святої Гори Афон», присвячена 1000-літтю давньоруського чернецтва на Святій Горі Афон.

В експозиції представлені рідкісні списки афонських чудотворних образів Богородиці, фотографії, історичні матеріали, книжкові видання, меморіальні речі, пов’язані зі Святою Горою Афон.

Організаторами виставки виступили Міністерство культури України, Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національна історична бібліотека України, благодійний фонд «Православна спадщина України на Святій Горі Афон», Міжнародний інститут афонської спадщини в Україні, музей «Православна Україна».

У відкритті виставки взяли участь митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Обухівський Іона, благочинний Києво-Печерській обителі архімандрит Антоній, співробітники відділу інформації та зв’язків з громадськістю Лаври.

Звертаючись до журналістів, гостей та організаторів виставки, Намісник Лаври митрополит Павел сказав: «Свята Гора Афон подарувала нам великого подвижника — засновника нашої обителі преподобного Антонія. Він прийняв чернечий постриг на Святій Горі і своїм прикладом показав нам істинний шлях монашеского ділання. Зараз в нашій Церкві безліч монастирів і ченців. І все це стало можливим завдяки подвигу основоположників монашества на Русі. Будемо вірити, що молитвами преподобного Антонія і всіх святих Гори Афон Господь дарує нам справжнє покаяння, прощення гріхів і призведе до заповіданої Христом єдності!»

Також до високого зібрання звернувся директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Павлович Михайлина, розповівши про появу українського скита на Афоні, про головних подвижників нашої землі і про тих меценатів, які допомагали будівництву храмів й утвердженню української присутності на Святій Горі.

На завершення митрополит Павел подякував організаторам заходу і всім небайдужим за можливість кожній людині доторкнутися хоча б до частинки Святої Гори Афон і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відео Заповідник Афон

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: