Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

29.10.2020

«Проповідування істини ніколи не припиняється»

002В день пам’яті мученика Лонгіна Сотника, що при Хресті Господньому, і преподобного Лонгіна, воротаря Печерського ранню Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі Лаври звершив Намісник святої обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили митрополит Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, єпископ Вишневський Спиридон, а також духовенство монастиря. У вівтарі також молився архієпископ Бучанський Пантелеімон.

Після читання Євангелія Намісник Лаври звернувся до віруючих з архіпастирським словом. «Сьогодні ми, дорогі браття і сестри, маємо велику радість, бо є свідками життя багатьох святих, – підкреслив митрополит Павел. – Нині Свята Церква вшановує пам’ять мученика Лонгіна воїна. Він знаходився в день спасительних страждань Христових у Його Хреста і, увірувавши в Господа, всенародно сповідав, що “воістину – це Син Божий». Таким чином Євангеліє проповідується і зараз навіть через тих людей, хто постраждав 2000 років тому, тому що проповідування істини ніколи не припиняється».

Далі владика Павел нагадав про житіє преподобного Лонгіна. Святий виконував послух воротаря в Печерському монастирі в XIII столітті. Він цілком дослухався до рухів свого серця і ревно охороняв обитель.

На 29 жовтня цього року припав сороковий день по блаженній кончині духівника Києво-Печерської Лаври архімандрита Аврамія (в схимі Агапіта). «Це була людина справи і молитви, – повідав про життя сучасного нам подвижника митрополит Павел, – багато він не говорив, але в його словах була істина і правда. За один-два дня отець Аврамій повністю прочитував Євангеліє, він жив цією Книгою книг. У повоєнний час майбутній старець приходив до Печерської, Почаївської Лаври, і його вразили подвижники того часу. Незабаром він написав прохання про вступ до цієї святої обителі, і 66 років він прожив в ній.

Навіть коли Лавра була закрита, він приходив сюди в будь-який час дня, підносив свої святі молитви біля монастиря. Він працював і харчувався від справ рук своїх, шив церковний одяг во славу Божу. Лагідний і мовчазний старець просив у Господа помилування і прощення гріхів тих, хто у нього сповідався. Він молився день і ніч».

На завершення владика Павел побажав усім: «Пам’ятайте наставників ваших, священиків, які вас хрестили і сповідували. Пам’ятайте батьків ваших і навіть тих, хто лихословив вас. Тому що і наша молитва може бути для них великим полегшенням, і Господь може і по нашій малій молитві вселити їх в тиху пристань Царства Небесного. Просимо мученика Лонгіна і преподобного Лонгіна, і всіх святих про дарування нам глибокої віри, довіри Богу. Вручимо себе самих, наші душі Богу, що спасає нас великою Своєю милістю!»

Після Божественної Літургії була відслужена соборна панахида на монастирському кладовищі у Дальніх печер, після чого була зроблена загальна фотографія на місці поховання пріснопам’ятного старця Аврамія.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братія панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: