Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

07.05.2019

Богослужіння Радониці звершили Намісник з братією Лаври

017У вівторок другої седмиці після свята Пасхи Святою Православною Церквою встановлено сугубе поминання спочилих. Також цей дев’ятий день після Воскресіння Христового називають Радоницею. Божественну Літургію в Аннозачатіївському храмі обителі звершив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії Святої Печерської обителі в священному сані.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за всіх від віку спочилих православних християн і особливо за спочилу братію Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел звернувся до пастви Лаври зі словом напуття, в якому розповів про важливість поминання спочилих і молитву за них, після чого продовжив: «Ми не знаємо про загробну долю наших рідних і близьких, тому Свята Церква закликає сьогодні, в дев’ятий день по Воскресінні Христовому, щоб ми молитовно предстали перед Престолом Божим і пом’янули всіх від віку спочилих. Ми просимо Бога, щоб Він простив їм всякий гріх вільний і невільний. Ми самі повинні пам’ятати про той час, коли і нам доведеться відповісти за наші гріхи, бо всі ми грішні, ми маємо недоліки і вади, любимо суєту земну, любимо так звані блага, які зводять душу в пекло землі, але все ж ми маємо надію на милосердя Боже і на те, що Господь помилує нас. І сьогодні будемо просити Господа про помилування спочилої братії нашої святої обителі, про спочилих архіпастирів і пастирів і про всіх, хто вже відійшов у інший світ. Нехай Господь удостоїть їх Свого милосердя в Царстві Небесному, а за їх молитвами помилує і всіх нас!»

Далі владика Павел подякував братіям, що співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем ангела, після чого очолив панахиду на братському кладовищі біля храму Різдва Пресвятої Богородиці.

У ці дні особливого поминання спочилих православних християн на чолі з благочинним архімандритом Антонієм і ризничним архімандритом Агафоном відслужена панахида на Звіринецькому кладовищі столиці, де знаходиться поховання братії Києво-Печерської Лаври.

Також панахида традиційно звершується на братському кладовищі, яке розташоване в лаврському скиту на вулиці Ягідній. Богослужіння у співслужінні братії Лаври в священному сані очолює Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братія панахида скит

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: