Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

06.06.2020

Намісник Лаври очолив богослужіння Троїцької суботи


У Троїцьку батьківську суботу Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в храмі на честь Печерської ікони Пресвятої Богородиці в лаврському скиту, який розташовується на вулиці Ягідній.

Напередодні ввечері владика Намісник у співслужінні братії Святої Печерської обителі в священному сані очолив вечірнє богослужіння з парастасом в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Парастас є читання 17-ї кафізми священнослужителями, під час якого звершується поминання всіх спочилих.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел виголосив проповідь, в якій розповів про значення молитви за спочилих, після чого продовжив: «Припадемо ж і ми, дорогі браття і сестри, сьогодні до ніг Спасителя з покаянням, адже сьогодні ми просимо не для себе. Сьогодні ми просимо у Бога дарувати милості спочилим батькам і всім одвіку спочилим православним християнам. Сьогодні ми молимося за тих, хто дав нам віру, хто зберіг нас у вірі, хто зазнав заслання і гоніння за віру Христову, хто привів до Христа безліч людей своїм прикладом стояння у вірі. Ми молимося упокоїти всіх спочилих.  

Ми невпинно повинні молитися за тих, кого більше немає з нами. Адже якщо ми будемо молитися за них, то неодмінно виконаємо заповідь Христа Спасителя. І тоді і за нас будуть молитися, адже як ми хочемо, щоб з нами поводилися, так і ми повинні поводитися з іншими. Якщо ми сьогодні не згадаємо своїх покійних рідних і близьких, всіх вождів і воїнів, що на полі брані життя своє поклали за віру і Батьківщину, і всіх, хто жив з Богом і вже відійшов в інший світ, то ми зробимо неправильно. Ми завжди повинні молитися за них, особливо у встановлені Матір’ю Церквою дні особливого поминання спочилих. Будемо ж, дорогі браття і сестри, молитися за всіх, щоб Господь за молитвами Своєї Пречистої Матері ніколи і нас не залишив, але допоміг нам на життєвому шляху, і всі ми в установлений для кожного з нас час стали спадкоємцями вічних благ і вічної радості в оселях Отця Небесного!»

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті», а також за упокій всіх від віку спочилих православних християн і за тих, хто помер під час епідемії коронавірусу.

Після закінчення Літургії владика Павел очолив соборну панахиду, після чого помолився на могилах тих, хто на кладовищі лаврського скиту знайшов останній спочинок.

На завершення владика Намісник преподав усім архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида скит

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: