Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.09.2018

Предстоятель УПЦ очолив богослужіння у Неділю 15-ту після П’ятидесятниці

002У день пам’яті преподобних священномученика Кукші і Пимена посника, які почивають у Ближніх печерах, богослужіння недільного дня у Великій церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Напередодні в Успенському соборі було звершено всенічне бдіння, а в сам день свята — Божественну Літургію. Його Блаженству співслужив сонм архіпастирів, братія і гості обителі в священному сані.

Літургію в лаврському храмі на честь ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість» очолив архімандрит Нектарій. Після запричасного стиха до віруючих звернувся з пастирським повчанням архімандрит Филип.

Священнослужитель Лаври пояснив значення прочитаного євангельського зачала про найбільшу заповідь (див. Мт. 22:35-46). «Серцевина всіх Божих заповідей є любов, — сказав отець Филип. — Той, що здійснює вчинки по любові, йде в цьому світі як по лезу меча і може свідчити про себе словами апостола Павла, які ми чули сьогодні за богослужінням: “У всьому нас тиснуть, та не потиснені ми; ми в важких обставинах, але не впадаємо в розпач.  Переслідують нас, але ми не полишені; ми повалені, та не погублені. Ми завсіди носимо в тілі мертвість Ісусову, щоб з’явилося в нашому тілі й життя Ісусове” (2 Кор. 4:8-10).

Господь усіх людей закликає до любові. Але кожен наділений свободою. І людина тільки по своїй волі може або осліпнути духовно, або спрямуватися до прозріння Світлом, і тоді з Божою допомогою зможе все».

Далі архімандрит Филип нагадав житіє преподобних Кукши і Пимена Печерських. «Багатьох язичників прп. Кукша навернув до Христа, але деякі побажали залишитися в духовному мороці, стати проти євангельського благовістя і Божих чудес. Вони предали його смерті. Таким чином святий отримав мученицький вінець від Христа. Будемо ж просити цих святих, всіх преподобних отців наших Печерських допомогти нам виконувати заповіді Божі з любов’ю і смиренням, щоб таким чином навіть на цій землі ми стали по-справжньому щасливими і в вічності спромоглися Царства Небесного!», — побажав всім отець Филип.

Нагадуємо про те, що завтра звершується пам’ять Собору преподобних отців Києво-Печерських, що в Дальніх печерах (прп. Феодосія) почивають. Сьогодні ввечері буде звершуватися всенічне бдіння в Успенському соборі, а завтра святкова Божественна Літургія в багатьох лаврських храмах, також буде освячення води на колодязях і хресний хід до Дальніх печер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя братія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: