Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

10.07.2022

Владика Павел звершив відспівування священнослужителя Лаври

 

001У 4-ту Неділю після П’ятидесятниці Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив заупокійні богослужіння по новопреставленому насельнику обителі архімандриту Кирилу.

Напередодні ввечері недільне всенічне бдіння було звершено в головних соборах обителі, після чого в Хрестовоздвиженському храмі було відслужено братську панахиду по спочилому.

У сам недільний день Намісник обителі митрополит Павел очолив Літургію в цьому ж храмі, після чого звершив відспівування соборним чином.

Під час богослужіння владика Павел пояснив значення недільного євангельського читання, а також нагадав про труди та подвиги новопреставленого священнослужителя монастиря.

039«Відхід до Господа тих, хто угодив Йому, дається нам у радість, тому що, дивлячись на віру наставників наших, ми наслідуємо їхнє життя, — продовжив Намісник. — Сьогодні ми проводимо в останній шлях собрата нашого архімандрита Кирила, який останні 20 років свого благочестивого життя подвизався в монастирі.

Він сильно хворів, але ніхто не чув його ропота. Незважаючи ні на що, він виконував свій нелегкий послух із любов’ю до Бога, знаючи, що Він його втіха та радість. Сподіватимемося, що після своєї блаженної кончини він також буде прилічений сонму преподобних отців Печерських, по молитвам яких досі будуються і прикрашаються храми, в яких Господь преподносить нам з вами Свої дари, очікуючи нашого покаяння. Так нехай сподобимося і ми свого часу Царства Небесного, щоб насолоджуватися благами Божественної любові на віки віків!»


Архімандрит Кирил (в миру — Куцин Василь Іванович) народився 15 жовтня 1974 року в Тячівському районі Закарпаття. З ранніх років ходив до церкви, де допомагав регентові співати та читати. Вступив до Києво-Печерської Лаври 14 жовтня 2002 року, де через 4 роки прийняв сан ієродиякона. У 2009 році був рукопокладений у сан ієромонаха.

292686751_1104543063471964_2787582008438400257_nУ чернечому постригу 28 березня 2008 року був наречений на честь рівноап. Кирила, вчителя словенського.

Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм нагороджений орденом УПЦ прпп. Антонія і Феодосія Печерських ІІІ ступеня.

Отець Кирил вирізнявся працьовитістю, сумлінно виконуючи послух виноградаря та беручи участь у клиросному співі, у тому числі на самих ранніх богослужіннях у печерах. Багатьом запам’ятався лагідністю та терпінням, радісним душевним настроєм, незважаючи на обтяжливу тілесну хворобу.

Братія висловлює співчуття близьким покійного. Вічна пам’ять новопреставленому архімандриту Кирилу!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя братія відспівування

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: