Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

22.09.2020

Предстоятель УПЦ звершив відспівування духівника Лаври

001Напередодні великого свята Різдва Пресвятої Богородиці 20 вересня на 95-му році життя відійшов до Господа духівник Святої Печерської обителі архімандрит Аврамій (в схимі Агапіт). 22 вересня, в день пам’яті святих праведних богоотців Іоакима і Анни, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Успенському соборі обителі, після чого Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Чин відспівування архімандрита Аврамія.

Увечері в день свята труна з тілом новопреставленого була доставлена у Велику церкву, де по спочилому були звершені парастас соборним чином і братська панахида.

Майбутній старець Києво-Печерської Лаври архімандрит Аврамій (в миру — Куява Адам Макарович) народився 24 квітня 1926 року в Волинській області. У Лаврі свої перші послухи ніс в повоєнний час — один з найскладніших періодів в історії Церкви. У тому числі він ніс послух келійника владики Нестора (Тугая). Подвизався отець Аврамій в Лаврі ще до її закриття в 1961 році. Перед цим старець був рукопокладений в дияконський сан (в 1959 р.), а через рік у священицький сан. Також в цей час був таємно пострижений в схиму з нареченням імені Агапіт на честь преподобного Агапіта Печерського, лікаря безкорисливого.

Його сподвижниками були такі визнані старці, як відомий кавказький пустинножитель Мардарій, в схимі Олексій (Данилов), Почаївський старець Ахила, в схимі Феодосій (Орлов), схиархімандрит Ісаія (Коровай), схиархімандрит Феофіл (Россоха), що відродив Свято-Троїцький Китаївський монастир, схиархімандрит Серафим (Соболєв), монах Руф (Рєзвих) і багато інших. Після відновлення чернечого життя в Лаврі отець Аврамій повернувся до святої обителі. З 1994 р. і до останніх днів життя отець Аврамій ніс послух духівника братії, кожен міг з ним поспілкуватися і взнати дух справжнього старчества, яким він володів.

Всі ми знали отця Аврамія як людину безвідмовну, як людину глибокої віри і молитви. Незважаючи на труднощі, незважаючи на багато складнощів, незважаючи на гоніння він залишився вірним Богу і Його Святій Церкві. Його молитвами Господь сподобив того, що і зараз в Лаврі жевріє лампада чернечого життя.

Після закінчення Літургії Блаженніший Владика Онуфрій звернувся до всіх віруючих з Предстоятельським словом, в якому розповів про життєвий шлях батюшки, закликавши: «Будемо молитися, дорогі браття і сестри, щоб Господь упокоїв в оселях праведних отця Аврамія, де перебувають всі святі угодники Божі, щоб і нам у встановлений день дати добру відповідь перед Престолом Всевишнього!»

Після закінчення богослужінь був звершений хресний хід, під час якого труна з тілом спочилого отця Аврамія була віддана землі.

Намісник і братія Києво-Печерської Лаври приносять свої співчуття рідним, близьким і всім духовним чадам архімандрита Аврамія і просять молитов за упокій його душі всіх, хто знав цю світлу і добру людину.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братія відспівування

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: