Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

10.03.2016

Після важкої хвороби відійшов до Господа насельник Лаври

https://youtu.be/CFRuCFf20V4

 Сьогодні преставився у Господі насельник святої Печерської обителі монах Спиридон (Барановський). Народився майбутній монах 6 листопада 1943 року в місті Могилів-Подільському, що знаходяться на території сучасної Вінницької області. Насельником Успенської Києво-Печерської Лаври він став в 1994 році.

Після відкриття монастиря його потрібно було відновлювати практично заново. Отець Спиридон відроджував пасіку і довгий час ніс послух старшого пасічника. Щодня він проводив час на тому терені, яке благословило йому священноначалля, і ніколи жодна людина не чула від нього слів нарікання або заперечень.

Будучи для всіх прикладом смирення і послуху, в 1995 році він був пострижений у рясу з ім’ям Корнилій, і в тому ж році удостоєний постригу в ангельський чин – мантію – з нареченням імені Спиридон на честь преподобного Спиридона, просфорника Печерського.

У всьому уподібнюючись своєму небесному покровителю, понад двадцять років він ніс свій послух у монастирі.

«Без послуху чернецтво неможливе, – каже святитель Ігнатій Брянчанінов, – як життя без дихання, послух – це дихання ченця». Повною мірою виконавши ці слова про значення чернечих обітниць, монах Спиридон після важкої хвороби переставився 10 березня цього року.

Братія обителі просить всіх прихожан і православних християн, які знали отця Спиридона, або ж не були з ним знайомі, молитися за упокій його душі, щоб всім разом в житті грядущого віку нам стати спадкоємцями Царства Небесного.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

відео братія відспівування

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: