Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

21.03.2017

Митрополит Павел звершив відспівування насельника монастиря

В неділю 19 березня відійшов насельник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Марк. Відспівування новопреставленого священнослужителя після Літургії Передосвячених Дарів очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона, братії та гостей монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері в Хрестовоздвиженському храмі, де було покладено тіло архімандрита Марка, була звершена братська панахида, яку очолив казначей монастиря архімандрит Нестор. Під час панахиди в храмі молилися Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Павел, єпископ Діонісій (Константинов), єпископ Золотоніський Іоанн.

MarkПеред початком відспівування митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом, в якому сказав: «Сьогодні ми зібралися в цьому святому храмі для того, щоб провести в останню путь нашого побратима архімандрита Марка. Ми знали його як прекрасного сина, люблячого духівника, який привів до Христа і Святої Церкви безліч людей. І зараз ми бачимо його лежачим в гробу. І він не потребує вже нічого, крім молитви. Давайте ж помолимось, щоб Господь прийняв його душу і привів до тихої пристані Царства Небесного».

Після відспівування братія монастиря на чолі з благочинним архімандритом Антонієм відвезли тіло покійного до місця поховання в Лаврському скиту, де після літії воно було віддано землі.

Архімандрит Марк (в миру Гринюк Сергій Борисович) народився в 1969 році в місті Рівне в сім’ї робітників. Служив штатним протодияконом Лаври з вересня 1994 р.

У 1994 році пострижений у іночество з ім’ям Климент. У тому ж році пострижений в мантію з ім’ям Марк в честь преподобного Марка Гробокопателя. Постриги звершив Намісник монастиря владика Павел.

23 листопада 1998 року Блаженнішим Митрополитом Володимиром рукоположений в сан ієромонаха, а в 2000 році ним же зведений в сан архімандрита.

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира був попечителем будівництва каплиці святого апостола Андрія Первозванного в місті Києві.

Фото ієромонаха Інокентія (Підтоптаного)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братія відспівування

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: