Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Сщмч. Кукша (1114 р.)

Kuksha copy

Пам’ять 9 вересня

Житіє преподобного священномученика Кукші тісно пов’язане з життям і подвигом преподобного Пимена посника.

Блаженний священномученик, званий Кукша, один з отців святого Печерського монастиря, був відомий всім, так як він хрестив в’ятичів, людей потьмарених невір’ям, і багатьох просвітив вірою.

Зробив він і багато великих чудес: проганяв бісів, звів дощ з неба, висушив озеро і показав багато інших різних дивовижних знамень.

Після багатьох мук він був усічений невірними з учнем своїм.

У той же час блаженний Пимен посник подвизався боговгодно в тому ж Печерському святому монастирі. За великий свій піст і труд він отримав від Бога таке обдарування, що засяяв не тільки лікуванням недужих, а й прозрінням майбутнього, причому далекого, невідомого і таємного. Багатьох хворих зцілив він чудотворно і багато про що став пророкувати, й передбачив відхід свій до Бога за два роки.

Провидивши вбивство блаженного Кукши, який перебував далеко, голосно закричав він серед церкви Печерської: «Брат наш Кукша в цей день убитий». І, сказавши це, преставився в один день зі святим Кукшей і учнем його.

Отже, вони троє разом отримали тричисленну радість, про яку сказано: «Чого око не бачило й вухо не чуло, і що на серце людині не впало, те Бог приготував був тим, хто любить Його» (1Кор. 2:9).

На карті 1638 року відзначений «св. монах Кукша чудотворець». На картах 1661 і 1703 років його ім’я, з невідомої причини, пропущено. На карті 1744 року знову згаданий «святий мученик Кукша».

Пам’ять священномученика Кукші і преподобного Пимена звершується 9 вересня  (27 серпня за ст. ст.), в день пам’яті преподобного Пимена Великого.