Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

19.06.2022

Неділя 1-ша після П’ятидесятниці. Собор всіх святих

003У першу неділю після Дня Святої Трійці, коли всією повнотою Православної Церкви відзначається пам’ять всіх святих, у Києво-Печерській Лаврі були звершені святкові богослужіння.

Пізню Божественну Літургію у храмі прп. Агапіта Печерського очолив ризничий обителі архімандрит Авраамія у співслужінні братії та гостей монастиря у священному сані.

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога та супостата, а також про благословення Боже для приймаючих в себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Після запричасного вірша до віруючих зі словом проповіді звернувся архімандрит Нифонт, розповівши про зміст того євангельського читання, яке Свята Церква пропонує у Неділю всіх святих, а також про те, хто такі святі та які умови досягнення святості, після чого продовжив: «Звершуючи в цей день святкування на честь всіх святих, Православна Церква нагадує про те, що Господь посіяв у серцях віруючих Духа Святого, Котрий приніс Свої плоди. Святою називається людина, яка довірилася Богу і принесла Йому своє життя. Таким чином вона дозволила Господу діяти у її серці та житті.

Господь показав безліч святих. Перші святі – це мученики, вони постраждали за Христа і засвідчили Йому свою любов і вірність.

Також були преподобні, які присвятили своє життя самотництву, усамітнилися як і наші преподобні Печерські; деякі пішли в затвор, молилися, постили і творили волю Божу, а також боролися зі своїми гріхами та пристрастями.

Якою є свята людина? Це хіба та людина, що безгрішна? Ні, вони також були грішні, як ми з вами. Але після того, як вони старанно й невпинно трудилися над собою, то приносили плід покаяння, сльози і покладалися на милосердя Боже. Тому ми з вами маємо безліч прикладів святих, які попрацювали на ниві Христовій.  

Господь благий, і Він посилає нам тільки добро. Він краще за нас знає, що нам дати, що у нас забрати. Тому святі повністю довірилися Промислу Божому, повністю довірилися Його Святій волі, вони знали, що Господь дає їм тільки найкраще і для їхнього спасіння.

Ми так само з вами повинні покластися на волю Божу, на Промисл Божий і дякувати Богу за всі благодіяння, які Він дав нам – відомі та невідомі. І сподобимося ми також стати спадкоємцями Царства Небесного!»


Нагадуємо, що у п’ятницю (24 червня) та суботу (25 червня) у Лаврі відбуватимуться урочисті богослужіння, приурочені до дня небесного покровителя Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Неділя братія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: