Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

18.02.2024

«Покаяння робить людину смиренною і милосердною»

_DSC8346Богослужіння Неділі 37-ї після П’ятидесятниці в Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит святої обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Під час Божественної Літургії в храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили голова ВЗЦЗ УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, митрополит Васильківський Іоасаф, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані.

Після читання євангельського зачала про Закхея Предстоятель УПЦ нагадав пастві про важливість посту для спасіння людської душі. «Коли людина піднімається на древо посту, вона очищає себе від скверни плоті й духу покаянням і молитвою, — продовжив Блаженніший Митрополит Онуфрій. — При цьому вона наповнює своє серце смиренням, любов’ю, терпінням і милосердям, така людина бачить Бога своїм духовним оком душі.

Покаяння робить людину смиренною і милосердною. Духовне вдосконалення — це вічний процес, який починається із земного життя. Чим вище ми піднімаємося цими духовними сходами, тим яскравіше ми бачимо Бога, і тим більше наша душа наповнюється щастям, миром, радістю, заради яких і живе людина.

Нехай допоможе нам Господь, дорогі браття і сестри, постом і молитвою підніматися до Неба і сподобитися вічного життя у Христі Іісусі Господі нашому!»

Під час Божественної Літургії підносились особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, братію, що співслужили, і всіх вірян із недільним днем, причасників — із прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству Боже благословення.

Наприкінці Літургії було звершено славлення свята Стрітення Господнього.

Відеозапис соборних богослужінь із храму в ім’я прп. Агапіта Печерського доступний за посиланнями: всенічна та Літургія

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: