Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.04.2023

Священноархімандрит Лаври очолив Літургію у Неділю 5-ту Великого посту

053

У п’ятий недільний день Святої Чотиридесятниці Церква нагадує своїм вірним про подвиг покаяння преподобної матері Марії Єгипетської.

Напередодні ввечері соборне богослужіння в Києво-Печерській Лаврі було звершено просто неба на вході в святу обитель між храмами в ім’я прп. Агапіта Печерського та Воскресіння Христового.

У сам день свята Божественну Літургію у Хрестовоздвиженському храмі звершив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Вознесенський і Первомайський Олексій, архієпископ Баришівський Віктор, ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, а також братія та гості монастиря у священному сані.

Після прочитання Євангелія Первосвятитель нагадав віруючим про чудесне преображення душі прп. Марії Єгипетської після її звернення до Бога, продовживши: «Дивне життя подвижниці є для нас прикладом благодатної сили покаяння. Людина створена для вічного блаженства, а не для пекла. І вона інтуїтивно шукає на землі таке блаженство, як сама його розуміє.

Але ми маємо поміркувати про своє життя, про те, що воно рано чи пізно закінчиться, і почнеться етап вічного життя. І людина, яка, живучи на землі, каялася у своїх гріхах, творила волю Божу, молилася, терпіла, любила ближніх, то вона сподобляється блаженства в Небесному Царстві. А якщо людина жила тільки для себе, ображала інших, то вона приготувала собі важку долю у вічності.

001По молитвам прп. Марії Єгипетської нехай дарує нам Господь справжнє покаяння і збереже цю святу обитель. Ми ж повинні молитися, терпіти і прощати, і нехай сподобить нас Господь у радості зустріти Світле Христове Воскресіння!»

Ранню Божественну Літургію у храмі на честь ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість» очолив духівник святої Лаври архімандрит Антоній. На запричастному вірші архімандрит Нифонт у своїй проповіді нагадав про важливість особистого хрестоносіння з терпінням і упованням на милість Божу.

Під час богослужінь у всіх храмах обителі підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

Після соборної Літургії Предстоятель УПЦ подякував архієреям, братії, що співслужили, і всім віруючим за молитви, нагадав також про важливість сугубих молитов за Києво-Печерську Лавру, її насельників і прикликав на паству Боже благословення.

Після традиційної трапези братії та паломників був звершений спільний хресний хід до входу в обитель, де було звершено чинопослідування Акафіста Успінню Пресвятої Богородиці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: