Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

14.08.2021

«Піст – це таке лікування, яке зцілює тіло і душу»

001У день святкування Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього в Києво-Печерській Лаврі були звершені урочисті богослужіння. В цей день також звершується пам’ять семи мучеників Маккавеїв, які постраждали за віру ще в II столітті до Різдва Христового.

Напередодні ввечері славословне богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі обителі очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. В кінці богослужіння на великому славослов’ї розп’яття з частинкою Древа Животворящого Хреста Господнього було перенесено з престолу на центр храму і потім було звершено поклоніння святині. Також всі віруючі могли прикластися до хреста і помазатися святим єлеєм.

001У сам день святкування владика Павел очолив Божественну Літургію на площі перед Успенським собором. Його Високопреосвященству співслужили митрополит Львівський і Галицький Філарет, а також братія монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія Намісник Лаври звернувся до віруючих: «Хрест Христов не втратив і ніколи не втратить сили. Ми повинні згадати, що принесло нам Розп’яття Христове, яку користь ми отримуємо від Хреста, як жити і переосмислити своє життя. Сьогодні ми вступаємо в новий період нашого життя – час Успенського посту. Він був встановлений для нас з вами. Піст – це таке лікування, яке зцілює тіло і душу. Піст і молитва – це два крила, які підносять людину до Царства Небесного, якого нехай сподобить і нас Господь, Славімий на віки віків!»

002Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував владиці Філарету і священнослужителям, що співслужили, за молитви, всіх привітав з початком Успенського посту, а також нагадав, що 17 серпня буде відзначатися річниця інтронізації Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія і буде звершена Літургія також на площі перед Успенським собором.

На завершення були прочитані молитви на освячення зелій і меду нового врожаю, після чого всі віруючі були окроплені святою водою і митрополит Павел преподав усім архієрейське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: