Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

17.03.2021

Першу в цьому році Літургію Передосвячених Дарів очолив Священноархімандрит Лаври

004

В третій день Великого посту звершується перша в богослужбовому році Літургія Передосвячених Дарів. Богослужіння в Успенському соборі звершив Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, а також братія монастиря в священному сані.

Літургія Передосвячених Дарів є особливим богослужінням і звершується тільки в Великий піст по середах і п’ятницях, в свято сорока мучеників Севастійських (23 березня), в четвер 5-ї седмиці посту (служба Маріїного стояння, в цьому році 15 квітня).

Великим постом, крім суботи та неділі, не дозволяється звершувати повну Літургію. Але щоб не залишити людей без можливості приступити до Чаші і причаститися Святих Тіла і Крові Христових, в Церкві належить служити Літургію Передосвячених Дарів, яка дає можливість віруючим прийняти Святі Таїни. Освячення Дарів звершується перед цим в недільний день на Літургії святителя Василя Великого.

Перед Літургією Блаженніший Митрополит Онуфрій і митрополит Павел молилися за братським уставним богослужінням у Великій церкві.

Під час Літургії Передосвячених Дарів були піднесені сугубі молитви про припинення «згубної пошесті» та дарування Божої допомоги лікарям.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував усім за молитви, привітав всіх причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: