Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

28.01.2018

Перша підготовча Неділя до Великого посту: «…смиренно предстати перед Богом і сповідувати всі свої гріхи»

Неділя про митаря і фарисея є першою з трьох підготовчих до Великого посту. За богослужінням вже співаються піснеспіви з Тріоді Пісної, що налаштовують віруючих на гідне проходження Чотиридесятниці. Згідно до Синаксаря ці недільні дні задумані святими отцями «як якесь переднавчання і повчання, щоб нам налаштуватися і приготуватися до духовних подвигів святого посту, залишивши скверні гріховні навички».

Саме в першу підготовчу седмицю святі отці пропонують нам притчу про митаря і фарисея в якості повчального прикладу істинного покаяння та плачу про свої немочі і гріхи перед Богом.

Пізню Божественну Літургію в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських звершили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон у співслужінні духовенства і гостей обителі.

Наприкінці Літургії митрополит Антоній привітав усіх з недільним днем і закликав «просити у Бога відкрити нам двері покаяння, щоб поглянути всередину себе, і Господь обов’язково допоможе нам, якщо будемо просити у Нього помилування».

Першу Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив архімандрит Єремія в співслужінні братії обителі. До присутніх за богослужінням звернувся ієромонах Єфрем з роз’ясненням євангельського читання першої підготовчої Неділі до Великого посту. Також отець Єфрем нагадав, що заповіді нам надані для того, щоб стяжати смирення, любов до Бога і ближніх.

«Євангеліє говорить про те, що необхідно зробити: смиренно предстати перед Богом і сповідувати всі свої гріхи замість того, щоб постійно вишукувати недоліки і помилки у наших ближніх і знаходити задоволення в пересудах і плітках. Ми невблаганні в докорах ближньому і занадто поблажливі самі до себе.

Звернемо ж погляд на себе і будемо судити себе строго, утримуватися від будь-якого роду зла і одним нашим прикладом ми, можливо, приведемо до Господа відпалих братів. Тоді все наше життя буде живою проповіддю більш корисною, ніж осуд. І усвідомлюючи завжди свої незліченні недоліки, будемо по смиренномудрості почитати один одного за більшого від себе (див. Флп. 2:3) і так сподобимося благодаті, обіцяної від Бога, Який, за словом святих апостолів, “противиться гордим, а смиренним дає благодать” (Як. 4:6)», — завершив отець Єфрем.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

братське богослужіння Неділя піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: