Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

21.03.2021

В Лаврі звершені богослужіння Неділі Торжества Православ’я

001В першу Неділю Великого посту Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Чин Торжества Православ’я і Божественну Літургію в Успенському соборі обителі. Його Високопреосвященству співслужили: архієпископи Гурій (Кузьменко), Бучанський Пантелеімон, а також братія обителі в священному сані.

Напередодні ввечері Намісник Лаври очолив всенічне бдіння також у Великій церкві.

На початку богослужіння в сам день свята Торжества Православ’я митрополит Павел звершив молебень особливого чинопослідування Неділі Торжества Православ’я перед іконами Спасителя і Божої Матері на аналої посеред храму.

 «Святі були гнані за правду і віру, – нагадав Намісник Лаври. – Але правда не буде посоромлена ніколи. Вона переможе. Господь попускає гоніння, випробовуючи нас у вірі та благочесті. Моліться, і Господь світу, Котрий спасав Своїх вірних завжди, укріпить нас, яко з нами Бог!»

Свято встановлене на згадку про те, що після десятиліть смути, викликаної в Візантійській імперії протистоянням різних богословських думок, було подолано іконоборство. Цієї неділі в православних церквах звершується особливий чин, який називається Торжеством Православ’я.

Після закінчення богослужіння владика Павел подякував архіпастирям і братії, що співслужили, за молитви, а також високопоставленим гостям і всій своій пастві за відвідування храму Божого в цей важливий день і прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: