Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

05.06.2022

Неділя 7-ма після Пасхи, святих отців I Вселенського Собору

001В воскресный день, предшествующий великому празднику Пятидесятницы, Святая Церковь воспоминает святых отцов Первого Вселенского Собора.

У неділю, що передує великому святу П’ятидесятниці, Свята Церква згадує святих отців Першого Вселенського Собору.

У храмі прп. Агапіта Печерського Божественну Літургію в цей день очолив Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Бородянський Марк, братія та гості обителі у священному сані.

Напередодні увечері у цьому ж храмі Намісник Києво-Печерської Лаври очолив всенічне бдіння.

Після читання на Літургії євангельського зачала цього недільного дня Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви з первосвятительським словом, розповівши про подвиг святих отців Церкви для захисту православного вчення про Бога.

«Господь наш Іісус Христос повернув людині загублений Рай, — нагадав Предстоятель УПЦ. — Вхід у Рай відкривається Істиною. Якщо людина не знає істини про Бога, не може виконати Його благу і досконалу волю, то вона не може увійти до Царства Небесного.

Святі отці, пам’ять яких нині святкується, захищали чистоту святої Православної віри, вони відстоювали істину, щоб до неї не долучалася брехня. Святі отці протягом всієї історії Церкви продовжували правильно вчити про Бога, і ця віра дійшла до нас.

Подякуємо Богу, дорогі браття і сестри, за те, що ми сповідуємо ту віру, яку встановили святі отці Вселенських Соборів. Ту віру, яка відкриває людині спасительну дорогу до Бога, що веде до вічного спасіння на Небі у Христі Іісусі Господі нашому!»

За богослужінням підносилися особливі прохання про дарування миру та тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога та супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, братію, що співслужили, і всіх віруючих з недільним днем, причасників — з прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: