Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

29.05.2022

Неділя 6-та після Пасхи, про сліпого

001Божественну Літургію в шостий недільний день після Пасхи у Києво-Печерській Лаврі звершив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришевський Віктор, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані.

Напередодні увечері також у храмі прп. Агапіта Печерського було звершено всенічне бдіння. Богослужіння очолив Намісник Києво-Печерської Лаври владика Павел.

Після читання Євангелія про зцілення Господом Іісусом Христом сліпонародженого Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви з первосвятительським словом.

«Через це чудо Господь показав, що Він Творець всього видимого і невидимого, а також те, що Він створив людину із землі. Також примітні слова зціленого, що Бог чує того, хто Його шанує, – продовжив Священноархімандрит Лаври. – Тому, якщо ми хочемо, щоб наша молитва була сильною і Господь її одразу почув, ми повинні правильно Його шанувати, тобто знати, Хто є Господь, православно вірити в Бога. Тоді людина дізнається, що Господь хоче від неї, у чому є воля Божа. Чим старанніше людина творить волю Божу, тим сильніша її молитва. У скороченому вигляді Божественна воля виражається у двох заповідях: люби Бога – Свого Творця та люби ближнього як самого себе. Ми повинні звершувати цю волю Божу, і тоді наша молитва буде сильною, і Господь одразу дасть нам те, про що просимо.

Нехай допоможе нам Господь і Спаситель наш Іісус Христос, дорогі браття і сестри, щоб ми зберігали чистоту Православної віри, змушували себе жити за заповідями Божими, тому що “Царство Небесне силою здобувається, і хто докладає зусилля, здобуває його” (Мф. 11:12) . Тоді сподобимося досягти вічного життя, прославляючи Отця і Сина і Святого Духа на віки віків!»

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та позбавлення від будь-якого ворога та супостата, а також про благословення Боже для тих, хто приймав у себе змушених залишити свої рідні будинки.

Після завершення Митрополит Онуфрій привітав усіх з недільным днем, причасників – з прийняттям Тіла і Крові Господніх та прикликав на віруючих Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: