Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

10.11.2019

«Сила там, де смирення»

003Напередодні двадцять першого недільного дня після свята Святої Трійці всенічне бдіння в Успенському соборі Лаври очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Вроцлавський і Щецинський Георгій (Польська Православна Церква), митрополит Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, ректор Московських духовних шкіл єпископ Звенигородський Питирим (Руська Православна Церква), ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Згурівський Амвросій, братія і гості обителі в священному сані.

В сам недільний день Митрополит Онуфрій звершив Божественну Літургію у Великій церкві в співслужінні Намісника Лаври митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і братії Святої Печерської обителі.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про зцілення біснуватого в Гадаринській землі і про поведінку його жителів після явного чуда, що звершив Господь. «Біси не мають влади, якщо Бог їм не дає цього, — продолжив Предстоятель. — Навіть у свиней вони не могли увійти без Божого дозволу. Тим більше вони не можуть завдати якоїсь шкоди людині. Вони горді і безчинні. а де гордість, там немає сили. Сила там, де смирення. Тому що сила — це Бог, Він дає смиренним благодать, а гордим противиться. Тому ця євангельська історія навчає, щоб ми, бачачи мерзенність бісів, не йшли до них самі.

Також приклад дивного поводження жителів Гадаринської землі показує нам, що потрібно приймати від Господа і солодке, і гірке з вдячністю. Скорботами Він поповнює нестачу нашого покаяння.

Нехай Господь допомагає нам, щоб ми не робили зла, любили і терпіли один одного.

Святе Євангеліє навчає нас жити так, щоб кінець нашого земного скорботного життя став початком вічного, блаженного, небесного життя!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

За Літургією Предстоятель звершив священицьку та дияконську хіротонії.

Після закінчення Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував архіпастирям і духовенству, що співслужили, за молитви, привітав всіх, хто молився за богослужінням, з недільним днем, причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого преподав усім первосвятительське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя Польська ПЦ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: