Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

10.03.2019

«Нехай Господь відкриє двері нашого серця для покаяння»

001В останній недільний день перед початком Великого посту богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Його Блаженству співслужили: Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, а також братія монастиря в священному сані.

У сам недільний день Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника монастиря митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і духовенства очолив Божественну Літургію в тому ж храмі.

Після читання Євангелія Першосвятитель звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому нагадав, що «в цей недільний день ми згадуємо подію вигнання Адама з раю. Цей недільний день також називається Прощеною неділею, тому що перед Великим постом ми просимо один у одного прощення». Повідавши про створення світу, про те, яким був рай і як жили в ньому перші люди, а також розповівши про гріхопадіння прабатьків, Блаженніший Владика продовжив: «Святі отці кажуть нам, що як Адам позбувся раю через порушення поста, так і ми зараз знаходимо рай через дотримання посту. У цей день ми також просимо один у одного вибачення. Господь каже нам, що якщо ми хочемо, щоб Отець Небесний пробачив нам наші гріхи, то й ми повинні прощати ближнім ті гріхи, якими вони згрішили проти нас. Людина має свободу волі, і щоб Господь нас простив, ми самі повинні цього бажати. А для того, щоб вмістити в себе милосердя Боже і Його прощення, ми повинні пробачити свого ближнього. Якщо ми не прощаємо нашого ближнього, то наша душа закрита для милосердя Божого, тому умовою того, щоб ми отримали від Бога прощення своїх гріхів, є прощення нами наших ближніх!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Також за Літургією Блаженніший Владика звершив дияконську хіротонію.

Після закінчення Літургії Предстоятель Української Православної Церкви подякував архіпастирям, священикам, що співслужили, і всім, хто зібрався в храмі, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на молитовників і їх близьких Боже благословення, побажавши: «Нехай Господь відкриє двері нашого серця для покаяння молитвами Богородиці і всіх святих».

Нагадуємо, що сьогодні ввечері о 17:00 в Трапезному храмі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолить велику вечірню з Чином прощення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: