Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

20.02.2022

У Неділю про блудного сина Літургію очолив Священноархімандрит Лаври

001У другий підготовчій недільний день перед Великим постом читається притча Господня про повернення блудного сина до батька. Також напередодні ввечері крім піснеспіву «Покаяння відчини мені двері, Життєдавче» під час полієлею вперше цього року співається псалом «На річках Вавілонських», нагадуючи про гріховний полон, від якого визволяє Господь.

Божественну Літургію в Трапезному храмі цього дня звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили: Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія та гості Лаври у священному сані.

Напередодні недільного дня владика Павел очолив всенічне бдіння в цьому ж храмі.

Після читання Євангелія під час Божественної Літургії Предстоятель УПЦ звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому пояснив прочитану притчу Господню про блудного сина.

«Як і в інші підготовчі дні до Святої Чотиридесятниці, сьогодні нам Господь також показує, яку користь приносить людям піст, — відзначив Блаженніший Владика. — Піст змушує людину подивитися на себе, звернути на себе саму увагу. Коли ми живемо в пересищенні, то зазвичай не дивимося на себе. Але, перебуваючи у задоволенні, душа людини страждає. Коли ж людина обмежує себе, то у неї виникає необхідність розібратися в собі та знайти вихід із становища, в якому вона перебуває.

Кожна людина на якихось етапах свого життя тією чи іншою мірою подібна до блудного сина. І коли ми грішимо, то віддаляємось від Бога. Під час посту людина розуміє, що це причина її бід. І через молитву та добрі справи ми розуміємо, що саме повертає нас до Бога. Не у всіх вистачає рішучості, як у блудного сина. Але коли людина встає і робить перший крок до Бога, то Господь уже йде людині назустріч і дає благодать, щоб нам повернутися до того життя, заради якого було створено людину».

Під час богослужіння підносилися молитви про припинення «згубної пошесті», а також про дарування миру Україні.

Після завершення Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав усіх, хто молився за богослужінням, з недільным днем, причасників — з прийняттям Животворячих Таїн Христових і прикликав на паству предстоятельське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: