Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

13.01.2019

«Господь примирив нас з Небом і сподобив увійти в життя вічне»

006

 У Неділю після Різдва Христового богослужіння в Лаврі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

У сам недільний день Божественну Літургію (а напередодні ввечері — всенічне бдіння) очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, архієпископа Бучанського Пантелеімона, архієпископа Львівського і Галицького Філарета, єпископа Баришівського Віктора, братії та гостей монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про ті події, якими супроводжувалося Різдво Христове, після чого продовжив: «Сьогодні ми святкуємо віддання свята Різдва Христового і ще раз дякуємо Спасителю за те, що Він прийшов на землю, за те, що Він прихилив Небо до землі.

Земля не могла піднятися до Неба, людина не могла очистити себе від духовної скверни, але прийшов Бог і взяв людину на Небо, щоб зробити її чадом Божим.

Це велика милість: Господь примирив нас з Небом і сподобив увійти в життя вічне. Бог хоче, щоб ми жили в любові. Бог хоче, щоб ми молилися один за одного, простягали один одному руку допомоги; щоб ми ухилялися від зла, бо зло — це не те, чим людина повинна дорожити. Від зла людина повинна бігти за словами Писання: «Відступися від злого і добре чини» (Пс. 33:15). Так нас вчить Святий Дух через псалмоспівця Давида. Нехай же Господь допомагає нам бути вірними Його Божественній істині, любити один одного, терпіти один одного і у взаємній допомозі проводити наше земне життя. І нехай благословить нас Господь!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії Першосвятитель подякував архієреям, священикам, які співслужили, і всім, хто зібрався сьогодні в храмі, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя Різдво Христово

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: