Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

21.10.2018

Неділя 21-ша після П’ятидесятниці, свв. отців VII Вселенського Собору

002Двадцять першого недільного дня після Дня Святої Трійці богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви очолив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Його Блаженству співслужили: Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, братія і гості монастиря в священному сані.

В сам недільний день Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника монастиря митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і братії Лаври звершив Божественну Літургію в тому ж храмі.

Після читання Євангелія Першосвятитель звернувся до пастви зі словом проповіді, розповівши про сьогоднішнє євангельське оповідання , в якому говорилося про воскресіння сина наїнської вдови, а також владика розповів про святих отців Сьомого Вселенського Собору, який був скликаний в 787 році і засудив єресь іконоборства.

«Ми поклонялися не дошці і фарбам, на яких і якими написані ікони, — сказав Предстоятель, — але, вшановуючи ікони, ми поклоняємося тому, хто зображений на них. Якщо людина дивиться на фотографію своєї матері, цілує її, то нікому і в голову не прийде подумати, що вона любить фото. Ні, вона любить маму, яка на ньому зображена. Так і ікона є нагадуванням людині про Бога, про Божу Матір, про святих угодників Божих, про таємниці небесного духовного життя. Це є особливе богослов’я в іконі. Тому, дорогі брати і сестри, шануючи святі ікони і поклоняючись первообразу, на них зображеному, будемо намагатися не допускати того, щоб наш розум затьмарився. Але будемо оживляти його постійною, нехай іноді і недостойною, молитвою. Будемо просити угодників Божих, щоб вони дали нам сили прожити земне життя і досягти великих таїнств вічного життя у Христі Іісусі Господі нашому!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

За Літургією Блаженніший Владика звершив священицьку та дияконську хіротонії.

Після закінчення Літургії Предстоятель Української Православної Церкви подякував архіпастирям, духовенству, які співслужили, парафіянам і численним паломникам, що в цей день прибули в Лавру, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: