Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

10.12.2017

«Молитва — найбільша справа, яку ми повинні звершувати в святковий день»

002

У Неділю 27-му після П’ятидесятниці Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили: керуючий справами УПЦ, ректор Київських духовних шкіл митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Баришівський Віктор, а також братія монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері в тому ж храмі Блаженніший Владика у співслужінні митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, архієпископів Бучанського Пантелеімона і Ірпінського Климента, єпископів Вознесенського і Первомайського Олексія і Баришівського Віктора, а також братії і гостей обителі очолив недільне всенічне бдіння.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до віруючих з архіпастирським словом про прочитане недільне Євангеліє, в якому говорилося про зцілення Господом Іісусом Христом в суботній день жінки, скорченої по диявольській дії (Лк. 13:10-17).

Предстоятель пояснив, що з почутої євангельської оповіді можна дізнатися про згубну дію на людину нечистих духів і що правильно проводити святкові дні в молитві.

Коли ми діємо всупереч волі Божій і любимо більше гріх, «…демон іноді торкається нас по потуранню Божому, щоб ми пам’ятали, який він страшний і огидний, — підкреслив Митрополит Онуфрій. — Таким чином ми пізнаємо те, до якого зла йдемо. Але людині не властиво страждати, вона шукає вихід з диявольського полону, щоб жити в радості і душевному мирі. Але багато людей не знають, як позбутися бісівського впливу, не звертаються до Бога, але йдуть до ворожбитів, думаючи, що ті зможуть зняти з них «порчу». Іноді здається, що допомога настає, але насправді відбувається «демонська гра» — один демон залишає людину, а замість нього приходить інший, і людині стає ще гірше. Позбутися злих духів, які торкаються нас, ми можемо тільки вдаючись зі смиренням і покаянням до Бога — іншого шляху немає. Тоді Бог зцілює людину як скорчену жінку, про яку ми чули».

Далі Предстоятель УПЦ нагадав, що старозавітні люди святкували суботу, яка була прообразом в Християнській Церкві святкових, а особливо недільних днів. Саме через своє Воскресіння Господь відкрив нам втрачений Рай, і щоб повернутися в нього, ми повинні жити правильно. Для досягнення спасіння ми повинні в святкові дні, за словами Предстоятеля УПЦ, «…творити добро. Сама велика добра справа, яку людина повинна звершувати — молитва. Вона наближає людину до Бога, освячує її всю і те, що навколо неї. Через молитву Господь наповнює людину властивими їй миром і радістю, які ми всі шукаємо. Тому молитва є найбільшою справою, яку ми повинні звершувати в святковий день». Нагадавши про важливість церковної молитви за себе і ближніх, Блаженніший Митрополит Онуфрій побажав, щоб «…ми в житті завжди, особливо в випробуваннях, зверталися до Бога, нашої надії і спасіння, намагалися проводити в молитві святкові дні, щоб нам досягти життя вічного в Господі Іісусі Христі!»

Після закінчення Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував архіпастирям і братії, які співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Святих Христових Таїн і закликав на всіх Боже благословення.

На запричастному стиху під час Літургії, яка звершувалася в храмах в цей недільний день в Лаврі, було зачитано послання Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, який проходив в місті Москві 29 листопада — 2 грудня 2017 року і був присвячений 100-річчю відновлення Патріаршества в Руській Церкві і інтронізації святителя Тихона (Бєлавіна) на Патріарший престол.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: