Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

13.08.2017

«Віра в серці набувається молитвою і постом»

030У Неділю 10-ту після П’ятидесятниці Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну Літургію у Великій церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили: Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел (глава Синодального відділу у справах монастирів УПЦ), архієпископ Бучанський Пантелеімон, а також братія і гості монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері митрополит Павел співслужив Блаженнішому Митрополиту Онуфрію під час всенічного бдіння в тому ж храмі.

Після читання Євангелія на Літургії Блаженніший Владика Онуфрій звернувся до пастви і паломників зі словом проповіді, в якому розповів про ту історію, яка пропонується Церквою для читання в цей недільний день — про зцілення біснуватого. «З цього оповідання ми можемо багато чого навчитися, — сказав Предстоятель, — людина створена Богом для того, щоб бути сосудом Божественної сили і благодаті. Вони почивають в людині тільки тоді, коли вона сповідує істину, тобто знає істину по відношенню до Бога, по відношенню до самого себе, по відношенню до всього світу, який її оточує. Якщо людина втрачає істину, правильні поняття про Бога, себе, світ, своє призначення, вона впадає в спокусу. Вона відкриває людську душу для диявола». Також Владика Онуфрій пояснив відмінності між вірою розумовою, від свого розуму, і вірою від серця, яка необхідна для спасіння.

 «Віра в серці є ввірення себе Богу, — продовжив Блаженніший Митрополит Онуфрій, — така віра робить людину сильною, і вона може робити все, що можливо. Така людина для себе нічого більше не просить. Вона рада, вона щаслива до нескінченності тому, що знаходиться в руках Божих. Це дійсно в найвищому ступені щаслива людина. Їй більше нічого не треба. Якщо вона просить щось у Бога, то просить тільки для блага ближнього — не тільки для земного, а й для духовного, щоб вона отримала на землі те, що їй корисно, і отримала вічне життя на Небі. Віра в серці набувається молитвою і постом. Чим більше людина довіряє себе Богу, тим вона сильнішою стає. Нехай Господь допомагає нам, щоб ми пам’ятали про це, щоб головними заняттями в нашому житті були молитва і піст, тобто щоб ми змогли привести в порядок свій дух і своє тіло. І від цього в людині народжується смиренність, а смиренність дає людині розуміння того, що вона повинна довірити себе Богові, тому що ніхто так не буде турбуватися і так допомагати людині, як допомагає Господь. Коли ми самі себе ввіряємо Богу, то Господь покриває нас від усіх труднощів і випробувань земного життя, і тоді буде благодать Божа з нами!»

Після закінчення Літургії Первосвятитель Української Православної Церкви подякував митрополиту Павлу, архієпископу Пантелеімону, братії, які співслужили, за молитви і закликав на всіх, хто молився сьогодні в храмі, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: