Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

04.07.2021

Предстоятель УПЦ звершив Літургію в Лаврі в день всіх святих Церкви Руської

 

004У Неділю 2-гу після П’ятидесятниці, коли Православною Церквою особливо вшановуються святі, що на Русі просіяли, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив урочисту Божественну Літургію в Успенському соборі обителі.

Його Блаженству співслужили митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Бородянський Марк, братія і гості монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері в Успенському соборі Намісник Києво-Печерської Лаври очолив всенічне бдіння.

Після читання Євангелія Священноархімандрит Лаври звернувся до пастви і численних паломників з архіпастирським словом, в якому розповів про подвиг нині шанованих святих нашої землі і про значення цього подвигу для кожного з нас. «Сьогодні ми вшановуємо собор угодників Божих, які жили на тій же землі, що і ми, – нагадав Блаженніший Митрополит Онуфрій. – Вони догоджали Богу молитвою, вірою, постом, смиренням і любов’ю. Будемо просити їх, щоб вони клопотали за нас перед Творцем, щоб кожен з нас в міру своїх сил проходив їх шляхом, виконуючи Божественний закон і вручивши себе Богу.

Якщо ми все приймаємо з подякою, то слідуємо цим шляхом, який пройшли всі святі, і будемо мати благословення Боже в земному житті. Тоді скорботи, труднощі і хвилі життєві, які повстають проти людини і часто потопляют її, будуть для нас незначні, і наше життя закінчиться тим, що ми сподобимося свого часу бути долученими до лику святих, які просіяли на нашій землі і предстоять нині у Престолу Божого, прославляючи Отця і Сина і Святого Духа на віки віків!»

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті». За Літургією були звершені священницька і дияконська хіротонії.

На завершення Предстоятель Української Православної Церкви подякував архієреям і духовенству, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: