Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.12.2018

Неділя 28-ма після П’ятидесятниці

01728-го недільного дня після святкування Святої Трійці богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви очолив недільне всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Блаженству співслужили: голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим, митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Яготинський Серафим, архієпископ Бердянський і Приморський Єфрем, єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, єпископ Шепетівський і Славутський Євсевій, єпископ Хотинський Веніамін, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ладиженський Сергій, а також братія і гості Святої Печерської обителі в священному сані.

У сам недільний день Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні постійних членів Священного Синоду Української Православної Церкви митрополитів Феодора, Павла і Антонія, сонму архіпастирів і духовенства звершив Божественну Літургію в тому ж храмі.

Після читання Євангелія Першосвятитель звернувся до пастви з проповіддю, в якій розповів про євангельське зачало, що пропонується Святою Православною Церквою в цей день для прочитання. Повідавши історію зцілення Спасителем скорченої жінки, яка 18 років жила зі своєю недугою, Блаженніший Владика продовжив: «З цього Євангелія ми бачимо, що люди хворіють тілесно, і походження хвороб може бути найрізноманітнішим. Ми можемо захворіти від того, що переохолодилися або перегрілися, об’їлися, впали, зламали руку, щось підвернули, але може бути причиною тілесної хвороби і темна сила — диявол. За Божим попущенням він може зв’язувати і пригнічувати тілесно людину. Але в будь-якому випадку, яка б не була причина хвороби, у нас Лікар один — Лікар душ і тілес Господь Спаситель Іісус Христос! Ми повинні каятися в своїх гріхах, просити і молитися Богу, і Господь обов’язково нас зцілить.

Хотілося б також звернути увагу на слова і поведінку начальника синагоги, який, побачивши чудо Іісуса Христа, побачивши те, що тільки Бог може створити, замість того, щоб зрадіти і подякувати Спасителю, він обурився і почав ображати і Христа, і людей. Чому він так себе поводив? Тому що він не мав правильного поняття про Бога. У іудеїв зберігалося вчення про грядущого Месію, але воно було спотворено людськими бажаннями і домислами. Іудеї почали чекати Месію як царя, який повинен прийти у славі і підкорити всі народи під ноги іудеїв, а іудеїв зробить над усіма царями.

Але Спаситель сказав, що Його Царство не від світу цього, і саме за це іудеї зненавиділи і розіп’яли Його. Начальник синагоги мав саме таку неправильну віру, тому він і не взнав Господа, він не зрозумів, Хто перед ним стоїть. І від цього невідання він почав неправильно поводитися перед Богом, ображаючи Його.

Тому дуже важливо для людини мати правильне поняття про Бога, адже неправильне розуміння Бога не дає людині можливості пізнавати Господа, Який завжди поруч з нами, Який часто відвідує нас особливими милостинею, щедротами і благодаттю.

Якщо людина має правильне поняття про Бога, вона це бачить, вона бачить Його Промисл і дякує Богові, від чого стає красивою, величною, сильною, благородною. А коли людина не має правильного поняття про Бога, то вона стає огудником Бога. Настільки важливо людям зберігати чистоту своєї віри, чистоту знань про Бога, щоб досягти вічного спасіння у Христі Іісусі Господі нашому!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. За Літургією Предстоятель звершив дияконську хіротонію.

Також в цей день Предстоятель Української Православної Церкви відзначає річницю своєї архієрейської хіротонії, яка відбулася 9 грудня 1990 року в місті Києві. З цієї нагоди після завершення Божественної Літургії було проспівано «многая літа» Блаженнішому Митрополиту Онуфрію. Блаженніший Владика подякував усім за молитви і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя річниця

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: