Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

16.10.2022

Неділя 18-та після П’ятидесятниці

002У 18-й недільний день після П’ятидесятниці Божественну Літургію у Великій церкві Києво-Печерської Лаври очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Священноархімандриту обителі співслужили єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані. Напередодні увечері всенічне бдіння в Успенському соборі очолив благочинний Лаври архімандрит Іларіон.

Братські богослужіння були звершені в Трапезному храмі. Літургію у цій церкві очолив духівник обителі архімандрит Антоній.

У сам день свята після читання Євангелія Предстоятель звернувся до пастви з первосвятительським словом, пояснивши заповіді Господні про любов.

«Коли людина має духовну любов, то вона приносить себе в жертву заради ближнього, прощає їй образи і любить її такою, якою вона є, — продовжив Митрополит Онуфрій. — Якби на землі між людьми була духовна любов, то не було б воєн, вже почалося б тут Царство Небесне.

013Така любов вимагає від людини самопожертви. По Своій любові Господь пробачив усіх нас і став Людиною заради нашого спасіння, щоб ми знову могли жити в блаженстві та Божественній любові. Тим людям, які жертвують собою, дається велика нагорода, вони іменуються синами Всевишнього, вищої честі для людини не може бути. Ці люди здатні бути милосердими, як Отець Небесний милосерд по відношенню до кожного з нас.

Нехай Господь допоможе нам навчитися духовної любові і вкусити Божественну благодать, яка втішає і зміцнює людину. Тоді у нас буде все необхідне як для земного життя, так і для вічності у Христі Іісусі Господі нашому».

За богослужінням була звершена дияконська хіротонія.

016Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

На завершення богослужіння Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, священнослужителів і всіх віруючих з недільним днем, причасників — з прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству архіпастирське благословення.

Також в цей день митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври під час паломницької поїздки на Святу Землю звершив Божественну Літургію у Магдалі, храмі св. рівноапостольної Марії Магдалини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: