Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

30.01.2022

Неділя 32-га після П’ятидесятниці. Пам’ять прп. Антонія Великого

002У 32-гу в неділю після великого свята Зішестя Святого Духа на апостолів цього року звершується пам’ять засновника пустельного проживання та отця чернецтва Антонія Великого. Святкові богослужіння у лаврському храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських із Трапезною палатою звершив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Наміснику Києво-Печерської Лаври співслужили митрополит Луганський і Алчевський Пантелеімон, братія та гості обителі у священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до пастви з архіпастирським словом, розповівши про зцілення Господом Іісусом Христом сліпонародженого. «Господь завжди виконує наші прохання, якщо тільки ми Його просимо, – продовжив Намісник. – Бог свідчить про Своє милосердя, і особливо в храмі ми знаємо, як близький Він до нас. Господь посилає Свої щедроти на недужих і страждаючих, і сьогодні звершується безліч чудес, але зцілюються лише ті, які мають глибоку віру. Не за нашими заслугами щось відбувається, але з милосердя Божого».

Також владика Павел розповів про життя і подвиги прп. Антонія Великого: «Сьогодні Свята Церква звершує пам’ять одного з найбільших угодників Божих, який жив у IV столітті та був сучасником багатьох світил Церкви. Не перерахувати всіх праць і чудес, які він звершив і звершує до цього дня, але ми завжди ублажаємо цього співрозмовника ангелів та учасника Божественної слави. Він просив своїх духовних чад зберігати віру Православну. Нехай він помолиться за нас, щоб нам зберегти себе у Святій Соборній і Апостольській Церкві та йти спасительним шляхом у Царство Небесне!»

Після закінчення богослужіння владика Павел привітав усіх з недільным днем і пам’яттю святих, що нині вшановуються, подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на всіх архіпастирське благословення.

Божественну Літургію в Успенському соборі звершив духівник Києво-Печерської Лаври архімандрит Антоній у співслужінні духовенства монастиря.

За богослужіннями підносилися молитви за припинення згубної пошесті, допомогу Божу лікарям та зцілення недужих.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: