Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

16.12.2018

Неділя 29-та після П’ятидесятниці

001Двадцять дев’ятого недільного дня після П’ятидесятниці богослужіння в Лаврі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви очолив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості монастиря в священному сані.

У сам недільний день Блаженніший Владика у співслужінні Намісника обителі митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і братії Святої Печерської обителі звершив Божественну Літургію в тому ж храмі.

Після читання Євангелія Першосвятитель звернувся до пастви зі словом проповіді, розповівши про зміст того євангельського уривка, який пропонує в цей день для прочитання Свята Православна Церква. У цьому зачалі говорилося про багатого чоловіка, який запитав у Господа, що йому потрібно зробити для того, щоб спастися. На що Христос призвав його роздати все своє майно бідним, але багатий чоловік нічого не відповів і зі скорботою пішов.

«Цей чоловік виконував всі заповіді Господні, — продовжив Блаженніший Митрополит Онуфрій, — він не вчинив перелюб, не вбивав, не крав, не лжесвідчив, поважав матір і батька, але він був прив’язаний до свого багатства. Він пристрастився до багатства, воно стало для нього не тим, чим він користується і чому він є господарем, воно стало для нього тим золотим тільцем, якому він вклонився і служив. Ми повинні вільно користуватися всім тим, що нам Бог дає, але знати, що все це Боже і ставитися до цього як до дару Божого і не бути слугою всьому тому, що нам Бог дає.

Рабом багатства може бути не тільки багатий, але і бідний, який хоча і має небагато, але він приносить йому жертву як золотому тельцеві. Потрібно пам’ятати про те, що все, що ми маємо матеріального — це Божий дар, яким ми повинні вільно користуватися і не раболіпствувати перед ним. Спасіння є окремий дар Божий, його треба просити у Бога. Живучи по-християнські, ми будемо духовно вдосконалюватися. Будемо просити у Бога, щоб Він нас помилував і дарував вічне життя, тоді і на землі наше життя буде благословенне Богом, і на Небі ми отримаємо те, для чого створені — вічне спасіння і Царство Боже!»

Після великого входу була звершена священницька хіротонія.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення богослужіння Предстоятель подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: